B450M S2H V2 fan çoklayıcı alınmalı mı?

KEREM BERKE

Hectopat
Merhabalar,
B450M S2H V2 anakartım var ve anakartımın bağlantı şeması fotoğraftaki gibi ben sıvı soğutma almak istiyorum ama çok bilgim yok. 120mm sıvı soğutma kasam için uygun ve ekstra olarak kasa içine fan da alacağım fakat fan çoklayıcı almama gerek var mı? Yoksa sıvı soğutma hariç tüm fanları Molex ile mi bağlamam gerekir?

Dosya Ekleri

• IMG_20210905_133623.jpg
    IMG_20210905_133623.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 29
Kasa fanlarını sys_fan portlarına takacaksın. Sıvı soğutmanın pompasının kablosunu da cpu_fan portuna.
Çoklayıcı gerekmez diye düşünüyorum.
Selamlar, kasamda 1 tane sys_fan portu var 5 tane fan olacak kasamda toplam o yüzden çoklayıcı almalı mıyım diye düşündüm fanların hepsini molex ile psuya bağlarsam sorun oluşur mu? Sıvı soğutmadan 2 tane mi pin çıkıyor?

Selamlar, kasamda 1 tane sys_fan portu var 5 tane fan olacak kasamda toplam o yüzden çoklayıcı almalı mıyım diye düşündüm fanların hepsini molex ile psuya bağlarsam sorun oluşur mu? Sıvı soğutmadan 2 tane mi pin çıkıyor?
Sıvı soğutmanın fan için bir ve pompası için bir, toplamda 2 kablosu var.

Oluşmaz ama fanları genelde bağlantıları Molex olmuyor. Yani takamayabilirsiniz.
Ayrıca Molex ile hız kontrolü de yapamazsınız.
Hız kontrolü yapmak benim için önemli değil biraz araştırdım molex ile fanlar full hızda çalışıyormuş benim için iyi fakat fan çoklayıcı alırsam sıvı soğutma fanınıda mı çoklayıcıya bağlamam gerekiyor?

Hız kontrolü yapmak benim için önemli değil biraz araştırdım molex ile fanlar full hızda çalışıyormuş benim için iyi fakat fan çoklayıcı alırsam sıvı soğutma fanınıda mı çoklayıcıya bağlamam gerekiyor?
Sıvı soğutmanın pompasını eğer anakartınızda varsa pump fan headera takacaksınız. Fanlarını da sys fan portlarından birine. Eğer yoksa Pompanın kablosunu CPU fan portuna takacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı