B450M S2H V2 ve R5 5600 için kasa ve işlemci soğutucusu önerisi

• Konuyu başlatan 298784
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 487

298784

Hectopat
B450M S2H anakartını kullanıyorum R5 5600 işlemci ile. Fakat kasadan dolayı yeterli hava akışını sağlayamıyorum ve stok soğutucu yüzünden dereceler stabil değil. Fiyat/performans bir şeyler önerebilir misiniz?

Çok abartı olmasına gerek yok olabildiğince alınabilecek fiyat/performans ürün almanın taraftarıyım.

Şu an en F/P ürün bu, markasına takılmayın kendileri bile üretmiyorlar zaten. Kaliteli bir modeldir.

Şu an en F/P ürün bu, markasına takılmayın kendileri bile üretmiyorlar zaten. Kaliteli bir modeldir.
Kasa olarak ne önerirsiniz?

Kasa olarak ne önerirsiniz?
Bütçe yeterse bunu

Yetmezse

Buna da bakabilirsiniz

Son düzenleme:
Bütçe yeterse bunu

Yetmezse

Buna da bakabilirsiniz

Yukarıdaki mi daha iyi aşağıdaki mi daha iyi?

İki üç gün sonra satın alacağım, o yüzden tekrar soruyorum. Başka önerisi olan var mı?

Dostum bence kasa denince bakılacak şeyler;
- Ön tarafın tamamen mesh,
- Genel olarak 3 fanlı ekran kartlarının içine rahatça sığabileceği kadar geniş,
- NH-D15 sığabilecek,
- En azından Arctic gibi etli 280mm tavan radyatörleri takabileceğin üst panelinin olması lazım.

Misal benim için ölçü şu an piyasaya çıkmış en büyük kart olan Aorus 4090'dır. 360mm uzunluğu var. Yeni bir kasa alacak olsam koyacağım masa, oda için küçük olması gerek gibi bir kısıtlama yok ise en uygun fakat en geniş kasa almalıyım diye bakarım. Diğer türlü absürt absürt markaların fanları ne kadar iyi CFM'ya da dB değerine sahiptir tartışılır. Bunlar değiştirilebilir şeyler ama donanım sığmazsa işte o zaman iş değişir. Kasa dediğin şeyde canın sıkılmadığı müddetçe evladiyelik bir şey. İçindeki her şey değişir de onun değişmesine sığmama gibi bir durum yoksa gerek yoktur. Bu yüzden yukarıdaki arkadaşın önerdiği Dark Guardian daha akılcı bir seçim. Bu temel kıstaslarını belirledikten sonra Akakçe'de bütçenize göre fiyatı sınırlayıp kasaların kendi sitelerinden mm/cm değerlerine bakabilirsiniz. Büyükşehirdeyseniz de 2.elde alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı