B450M S2H vs B450M-A PRO Max

AliGurer

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, yeni sistem toplayacağım ama anakart konusunda kararsız kaldım. İlk başta Gigabyte B450M S2H alacaktım ama MSI B450M-A PRO Max ile aynı fiyat olduğunu gördüm. Bu sebepten ötürü karar veremedim sizce hangisini almalıyım?

Sistemim;
CPU: Ryzen 5 1600 AF 12nm.
GPU: ASUS Dual RX 5500 XT 8 GB.
RAM: 2x8GB 3000MHz XPG DDR4 Gammix D10.
Kasa: Corsair Carbide SPEC-05.
PSU: Corsair VS550 PSU.

B450M S2H kullanıyorum, memnunum ve bir problem yaşamadım. Söylediğin MSI ile pek bir farkı olduğunu söyleyemem ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile B450M S2H'da daha fazla mosfet soğutucu var gibi görünüyor. Yine olsam yine bu anakartı alırdım.

Msi kullanıyorum yazdığınız modeli oc genie gibi msi kullanacıya yönelik program vs olarak tercih nedenim oluyor fiyat farkı yüksek olmadığı sürece msi tercih ederim.

Msi kullanıyorum yazdığınız modeli oc genie gibi msi kullanacıya yönelik program vs olarak tercih nedenim oluyor fiyat farkı yüksek olmadığı sürece msi tercih ederim.
Hocam overclock performansı nasıl ? Mosfetleri GIGABYTE'ın yanında çok daha kalitesiz duruyor. Anakart ısınmıyor mu ?

Oc ihtiyacı duymadım alternatif program kullanıcı arayüzü ürettiği için msi tercih ediyorum marka ürün kalitesine girmeyeceğim burası alevlenir :)
Girsek de bir problem olmaz. MSI güzel ürünler çıkartsa da pahalı fiyat segmentindeki başarısı yadsınamaz. Ancak bu fiyat bandında GIGABYTE'ın daha başarılı işler çıkardığı ortada. Anakart tanıtım sayfasına dahi önem vermemiş, baştan savma bir tasarım ile karşılaştım. B450M S2H bu modelden 2 gömlek daha üstün. Gerek tasarım, gerek yazılım, gerekse malzeme kalitesi ile fiyatını hak ediyor. MSI'dan daha iyi bir F/P ürünü olduğu ortada.

Girsek de bir problem olmaz. MSI güzel ürünler çıkartsa da pahalı fiyat segmentindeki başarısı yadsınamaz. Ancak bu fiyat bandında GIGABYTE'ın daha başarılı işler çıkardığı ortada. Anakart tanıtım sayfasına dahi önem vermemiş, baştan savma bir tasarım ile karşılaştım. B450M S2H bu modelden 2 gömlek daha üstün. Gerek tasarım, gerek yazılım, gerekse malzeme kalitesi ile fiyatını hak ediyor. MSI'dan daha iyi bir F/P ürünü olduğu ortada.

Keyif, tercih ve para meselesi :)

Kişiye göre değişen şeyler bir lugatı baz alınacak bir noktası olmaz kırmızı siyahtan daha güzeldir gibi kime neye göre :)

O yüzden hiç böyle gereksiz toplara tartışmalara girmem.
Şöyle üstün körü bir baktımda.

Kart kampanyaları vs bakılıp aynı fiyat veya daha uyguna bile alınabiliyor çoğu ürün iyi araştırmak gerekir. 25-26 Tl bir fark bulunuyor :)

Son düzenleme:
Önerileriniz için teşekkürler MSI 539₺ (MediaMarkt) Gigabyte 532₺ (N11)/554₺(Vatan) bakacağın vatan ve mediamarkt tan alacağım parçalar var pek bir fark yok diyorsanız hangisi denk gelirse onu alırım. Tekrardan teşekkürler.

B450M-A Pro Max'ın VRM kalitesi rezalet, VRM soğutması yok ve tek 4 pin CPU güç girişi kullanıyor. S2H ile karşılaştırılamaz bile. Bu fiyattaki bir anakart için özellikleri çok iyi. Kesinlikle S2H tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı