Çözüldü B460M-A PRO BIOS CMS/UEFI mode uyarısı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar PC 1 haftalık ilk açtığım zamanda bu uyarı geldi ve F2 deyip geçtim. BIOS güncellemesi yaptıkdan sonra da karşıma çıkdı. 2. kez karşılaştım bu sefer F1'e basdım fan resimleri çıkdı exit deyip çıkdım. Zaten altta resimleri vereceğim bana önemsiz geldi nedir bu acaba? Anakartım MSI B460M-A PRO.

Dosya Ekleri

• 20210417_020224.jpg
    20210417_020224.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 39
  • 20210417_020257.jpg
    20210417_020257.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 39
Çözüm
Şu anda kullandığın ekran kartı büyük ihtimalle UEFI desteklemeyen ve sistemin görüntü vermesi için CSM açılması gereken bir ekran kartı. Bu yüzden bu hata çıkıyor olmalı.

BIOS güncelledikten sonra da ayarlar sıfırlandığı için bu uyarıyı tekrar alman normal.

Bu sistemi kullanmaya engel değildir, onu da söylemiş olayım.
Şu anda kullandığın ekran kartı büyük ihtimalle UEFI desteklemeyen ve sistemin görüntü vermesi için CSM açılması gereken bir ekran kartı. Bu yüzden bu hata çıkıyor olmalı.

BIOS güncelledikten sonra da ayarlar sıfırlandığı için bu uyarıyı tekrar alman normal.

Çözüm

Evet dediğiniz gibi eski kart takılı R7 240 teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı