B460M-A PRO Secure Boot sonrası sistem açılmıyor

GodTierTufi

Hectopat
Windows 11'e yükselttim sistemi Valorant oynamak istiyorum fakat bana TPM 2.0 ve Secure Boot aktifleştirmelisin oynamak için diyor.
TPM'i hallettim fakat Secure Boot'u aktifleştirdikten sonra sistem açılmıyor reset atıp BIOS'a girip Secure Boot'u kapatmam gerekiyor tekrar girebilmem için. Sizce problem nedir?
Anakart B460M a Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini söküp 2-3 dakika bekle. Sonra geri tak. BIOS sıfırlansın.

Dediğinizi yaptım ama hala Secure Boot ile sistem açılmıyor.
Ekran kartınızda UEFI desteği var mı? Yoksa CSM devrede olmak zorunda.

1050 Ti kullanıyorum var mı nasıl öğrenebilirim?
Dediğinizi yaptım ama hala Secure Boot ile sistem açılmıyor.

1050 Ti kullanıyorum var mı nasıl öğrenebilirim?

1634143175832.png

Burada UEFI gösteriyor hocam.

Son düzenleme:
Aynı anakart modeline sahibim aynı hatayı aldım garantiye yolladım ve tamir ettiler eğer garanti süren dolmadıysa yolla umarın senin anakartını da tamir ederler.

Aynı anakart modeline sahibim aynı hatayı aldım garantiye yolladım ve tamir ettiler eğer garanti süren dolmadıysa yolla umarın senin anakartını da tamir ederler.
B450M s2h v2 anakartda aynı problemi yaşıyorum, Garantiye yollarken satın alınan firma üzerinden mi yoksa direkt anakart firmasına mı gönderdiniz? Tamir ücreti talep ettiler mi? Prosedür hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.

Vatan bilgisayardan almıştım, onlara verdim hiçbir ücret talep etmediler, anakart işlemlerinde de sadece bios güncellemesi yazıyor, zaten bizim anakartlarımıza da Windows 11 desteği geçtiğimiz günlerde gelen bios güncellemesiyle geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı