B460M-A PRO vs. H410M-K

Fakat burada 2933 MHz desteklediği yazıyor benim RAM'ler 2400MHz.
Senin RAM'lerin 2400 MHz ise sorun yok, yine çalışır, 2400 MHz'de de kullanırsın.
Ayrıca satıcının sitesinde yazan şeyleri takma, 2933 MHz frekansında RAM kullanabiliyorsun ancak i7 ve üstü modellerde. Çünkü Intel'in H ve B serisi chipsetli anakartlarında işlemcideki bellek kontrolcüsü ne kadar destekliyorsa o kadar fazla kullanabiliyorsun.
i5 10400F takacaksın diyelim, 2666 MHz kullanabilirsin, i7 10700F takacaksın diyelim, 2933 MHz kullanabilirsin.

Senin RAM'lerin 2400 MHz ise sorun yok, yine çalışır, 2400 MHz'de de kullanırsın.
Ayrıca satıcının sitesinde yazan şeyleri takma, 2933 MHz frekansında RAM kullanabiliyorsun ancak i7 ve üstü modellerde. Çünkü Intel'in H ve B serisi chipsetli anakartlarında işlemcideki bellek kontrolcüsü ne kadar destekliyorsa o kadar fazla kullanabiliyorsun.
i5 10400F takacaksın diyelim, 2666 MHz kullanabilirsin, i7 10700F takacaksın diyelim, 2933 MHz kullanabilirsin.

Anladım 2400MHz olan RAM'leri kullanabilirim fakat bir performans düşüklüğü vs. yaşar mıyım?

Anladım 2400MHz olan RAM'leri kullanabilirim fakat bir performans düşüklüğü vs. yaşar mıyım?
2666 MHz'e göre daha az performans alırsın (teorik).
Elindeki RAM'ler ne bilmiyorum ama istersen overclock da deneyebilirsin, "İllaki 2666 MHz olsun." diyorsan yapılabilir.

2666 MHz'e göre daha az performans alırsın (teorik).
Elindeki RAM'ler ne bilmiyorum ama istersen overclock da deneyebilirsin, "illaki 2666 MHz olsun." Diyorsan yapılabilir.

Öğrenmek istediğim şu: Sitede 2933MHz yazıyor benim o anakarta taktığım 2400MHz RAM'le sitesinde 2400MHz yazan bir anakarta aynı RAM'leri takarsam bir şey değişir mi hangisi daha performanslı olur.

Öğrenmek istediğim şu: Sitede 2933MHz yazıyor benim o anakarta taktığım 2400MHz RAM'le sitesinde 2400MHz yazan bir anakarta aynı RAM'leri takarsam bir şey değişir mi hangisi daha performanslı olur.
Herhangi bir fark olmaz.
RAM'inin marka modelini ve ürün kodunu yaz.

Çipiyle ilgili bilgim yok, 2400 MHz kullanırsın XMP hızlarında.

Aralarındaki fark nedir, hangisini almamı söylemiştiniz?

Aralarındaki fark nedir, hangisini almamı söylemiştiniz?
B460M PRO-VDH WIFI daha iyi, alabiliyorsan MAG B460M BAZOOKA veya ondan daha iyi olan MAG B460M MORTAR al, bunların fiyatı çok yüksek.
O kadar çıkamam dersen de B460M PRO al.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı