B460M PRO Anakartın sadece 4 vidasını sıkmak

44Nihat07

Kilopat
B460M PRO anakartın vidalarının sadece 4 tanesini taktım kasaya (normalde 6 vida girişi var) bunun zararı olur mu? Ekran kartım 2060 çift fanlı (orta ağırlıkta).
Bunun sebebi Zalman N5 mf kasanın aşırı dandik oluşu. Anakartı montajladıktan sonra ekran kartını takınca slotların girmesi gereken yere girmiyor ekran kartı. Bu yüzden ekran kartını anakarta takıp öyle anakartı montajladım. Ekran kartının altındaki 2 vida montajlanmadı yani.
Bunun uzun sürede veya kısa sürede zararı olur mu?

Normalde oturması gerekiyor. Ekran kartı hassastır. Hazır sistem alsanız bile demonte gelir.

B460M PRO anakartın vidalarının sadece 4 tanesini taktım kasaya (normalde 6 vida girişi var) bunun zararı olur mu? Ekran kartım 2060 çift fanlı (orta ağırlıkta).
Bunun sebebi Zalman N5 mf kasanın aşırı dandik oluşu. Anakartı montajladıktan sonra ekran kartını takınca slotların girmesi gereken yere girmiyor ekran kartı. Bu yüzden ekran kartını anakarta takıp öyle anakartı montajladım. Ekran kartının altındaki 2 vida montajlanmadı yani.
Bunun uzun sürede veya kısa sürede zararı olur mu?
Ana kartında kaç tane varsa alayını taksan daha iyi. Neden takmadığını anlamadım.

ekran kartı kasanın solt bölümüne oturmadığı için anakarta takıp vidaladım. böyle oluncada ekran kartının altında kalan 2 vida yuvası boş kaldı
Hala pek kavramış değilim, ancak ekran kartı ve ana kartın 4 vidası büyük ihtimalle 2 tanesinin yerini kapatacaktır. Yine de net konuşmayayım. O kartlar 2 tanesi takılmayabilir komutuyla gelmiyor sonuçta.

Geri
Yukarı