Anakartın 2 vidasını takmazsak ne olur?

Mehmet121

Hectopat
Daha fazla  
Eksik vida olmasından dolayı takmadım, görünürde 2 tane var ama belki ekran kartının da arkasında 3. bir vida kısmı olabilir emin değilim. Birkaç gün içinde diğer kısımları da takmak istiyorum ama hangi vida takmalıyım bilmiyorum, bilen varsa fotoğrafını atabilir mi ve kasanın vidası haricinde ki bir vida sıkıntı çıkarır mı?

Bir de ben kasama yükseltme vidası takmadım. Ama fotoğrafla baktığım da sanki yükseltme vidası var gibi emin olamadım. Kasa modelim Eclipse G500a DRGB. Bu kasalarda yükseltme vidası kendiliğinden mi geliyor?

Vida olarak da bu vidaları kullandım doğru mudur?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-01-29 at 01.57.08.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-29 at 01.57.08.jpeg
    114,9 KB · Görüntüleme: 165
  • WhatsApp Image 2024-01-29 at 02.03.15.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-29 at 02.03.15.jpeg
    103,5 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:
Eksik vida olmasından dolayı takmadım, görünürde 2 tane var ama belki ekran kartının da arkasında 3. bir vida kısmı olabilir emin değilim. Birkaç gün içinde diğer kısımları da takmak istiyorum ama hangi vida takmalıyım bilmiyorum, bilen varsa fotoğrafını atabilir mi ve kasanın vidası haricinde ki bir vida sıkıntı çıkarır mı?

Bir de ben kasama yükseltme vidası takmadım. Ama fotoğrafla baktığım da sanki yükseltme vidası var gibi emin olamadım. Kasa modelim Eclipse G500a DRGB. Bu kasalarda yükseltme vidası kendiliğinden mi geliyor?

Vida olarak da bu vidaları kullandım doğru mudur?

Yan odadaki kasada, anakart 3 vida ile duruyor. Bir şey olmaz 2 vida eksikten. Fizik olarak alt kısım değil üst kısma vida atmalısın esneyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer vidalar anakartı tutmuş olur 😁. Hangi taraftakiler takılı değil önemli olan bu üst tarafı tamamla. Anakart öne doğru kasmasın. İşlemci soğutucusu, RAM'ler öne doğru kasmasını sağlar zamanla deforme olmalara karşı önlem almış olursun.

Anakartım 9 vida ile monte ediliyor. Bu 9 vidadan en önemsizi hangisi dersen tam ortadaki vidayı söylerim. Ondan sonra en önemsizi hangisi dersen onun altındaki vida derim. Anakartı 6 vidayla, hatta 4 vidayla tutturan var.

Yükseltici vida şarttır. Kullandığın vidalar doğru değil. Şundan olmalı.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    11,8 KB · Görüntüleme: 134
Anakartım 9 vida ile monte ediliyor. Bu 9 vidadan en önemsizi hangisi dersen tam ortadaki vidayı söylerim. Ondan sonra en önemsizi hangisi dersen onun altındaki vida derim. Anakartı 6 vidayla, hatta 4 vidayla tutturan var.

Ben de fark etmedim GPU sabitleme vidalarını kullanmış arkadaş. Pul başlı vida olmalı.

Vidaları eksik takarsan bir şey olmaz ancak yarın öbür gün üzerinde işlem yaparken bastırmalarda falan tehlikeli olur esnerken vidasız kısımlar ona dikkat et yoksa bişey olmaz.

1706488264737.png

Bu olması gerekmiyor mu pul başlı düz vida

şimdi ekran kartını çıkarıp saydım sadece iki vidayı atmamışım, orta sağ ve alt orta kısmın vidaları. vidaları yanlış attım mı bilmiyorum ama attığım vidalar yerinden çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı