B460M PRO sisteme Wi-Fi adaptörü önerisi

Aezakmi4

Decapat
Merhaba arkadaşlar, yeni bilgisayar kurdum. Odam ile diğer odaya kablo yetmediğinden Wi-Fi adaptörü arıyorum. Turkcell fiber altyapılı 100 Mbit internet paketini kullanıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Anakartım MSI B460M PRO, işlemcim Intel i5 10400 bütçem kısıtlı. Ona göre hangi Wi-Fi adaptör uygun olur?

Merhaba arkadaşlar, yeni bilgisayar kurdum. Odam ile diğer odaya kablo yetmediğinden Wi-Fi adaptörü arıyorum. Turkcell fiber altyapılı 100 Mbit internet paketini kullanıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Anakartım MSI B460M PRO, işlemcim Intel i5 10400 bütçem kısıtlı. Ona göre hangi Wi-Fi adaptör uygun olur?

Bütçeniz nedir?
PCI mı istiyorsunuz yoksa USB'li mi?

Ben bunu kullanıyorum modem 2 kat aşağıda yaklaşık 8-10 metre şu an Full çekiyor. 300Mbps olan modelini alabilirsin.

Hangisi daha iyidir hocam? Yabancıyım bu konuya bütçem 100 TL.

Hocam 100 TL bütçe ile ne alabiliriz diye bakıyorum da uygun bir şey bulamadım. 100 Mbit interneti 2.4 GHz de verimli kullanmanız mümkün değil. 5GHz yani çift bant destekleyen PCI veya USB bağlantılı adaptör kullanmanız gerekiyor. Birkaç ürün bırakıyorum ancak yorumların bazılarında eleştiri var son karar sizindir. Ama unutmayın 5Ghz destekli olsun ki 100 Mbit verimini alabilin.

Geri
Yukarı