B550, AMD Ryzen 5900X ile uyumlu mudur?

Evet uyumludur, fakat sistemi çalıştırabilmek için birçok parça daha eklemeniz gerekir.
Bu parçalar: Ram, güç kaynağı, işlemci soğutucusu, kasa(bu sistemi de kasasız kullanmazsınız), ssd (m.2 öneririm) veya harddisk; monitör, klavye ve fareyi saymıyorum biler

Öyle bir bütçeye X570 koymamak biraz abes kaçar bence de =)

Son düzenleme:
İmza referansı uyarı sebebi hocam, imzanızı mesajınıza kopyalayın derim 👍🏻
Uyarın için teşekkür ederim =) Gönderiyi düzenledim tekrardan 🙌

Neden X570 bütçe var diye X570 alıncak diye bir kaide mi var.
Yok, hayır elbette ama AMD'nin amiral gemisi bir işlemciyi neden alt yonga setinde kullansın ki ?
Şuan böyle bir sistem alabilecek birisi bence onları dert etmez.

Uyarın için teşekkür ederim =) gönderiyi düzenledim tekrardan 🙌

Yok, hayır elbette ama AMD'nin amiral gemisi bir işlemciyi neden alt yonga setinde kullansın ki?
Şu an böyle bir sistem alabilecek birisi bence onları dert etmez.

Bende aynı işlemciyi alacağım önümde iki kart var birisi ASUS ROG STRIX B550-XE diğeri ASUS ROG STRIX X570 Dark Hero X570'ler aşırı pahalı ayriyeten B550 anakartlarda X570 anakartlardan nasiplendi bende R9 5900X ve B550 alıp kullanacağım fazladan neden fazla para vereyim.
@Mithat Berhan hocamın konusunu paylaşıyorum buraya.

Bende aynı işlemciyi alacağım önümde iki kart var birisi ASUS ROG STRIX B550-XE diğeri ASUS ROG STRIX X570 Dark Hero X570'ler aşırı pahalı ayriyeten B550 anakartlarda X570 anakartlardan nasiplendi bende R9 5900X ve B550 alıp kullanacağım fazladan neden fazla para vereyim.
@Mithat Berhan hocamın konusunu paylaşıyorum buraya.
Yok dediğinde haklısın eğer sadece oyun amaçlı bir sistem topluyorsan B550 fazlasıyla yetiyor dediğin gibi. VRM kaliteleri olsun PCI 4.0 desteklemesi olsun aşağı yukarı aynı.

X570 Dark Hero şuan ASUS'un en iyi 2. anakartı AMD işlemciler için o yüzden onla kıyaslamak saçma olur.

İmza referansı uyarı sebebi hocam, imzanızı mesajınıza kopyalayın derim 👍🏻

Nasıl yapacağım ban yemek istemiyorum.
Bir de arkadaşlar MSI B550 GAMING Carbon Wi-Fi elimde var. İşlemcimi güçlü almak istiyorum ekran kartı ise mühendis olduğum için zorunlu.
Sıkıntı yaşar mıyım işlemciyi beslemez falan çok ısınır anakartta arıza çıkar uğraşmak istemem.

Geri
Yukarı