B550 Anakart ile Ryzen 1500X düzgün çalışır mı?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
Makaleler
42
Kurdan ötürü ve daha fazla zam gelmeden bir B550 anakart almayı planlıyorum ileride çıkacak olan giriş seviyesi 5000 serisi Ryzen için, fakat mevcut sistemim bu anakart ile çalışır mı? ASUS ve MSI anakartların eski nesil Ryzen'lar ile çalıştığına dair birçok konu hatta test gördüm ama baktığımızda çalışmaması/destek vermemesi gerekiyor. Hem PCI-e 4.0 desteğinin de 5500 XT için iyi olacağını düşünüyorum.

Düşünceniz nedir? Alınır denenir mi yoksa mevcut B350 anakartımla devam etmekten daha mı kötü sonuçlar çıkar?

Sistemi her ihtimale karşı kopyalayayım;
Ryzen 5 1500X
Sapphire Pulse RX 5500 XT 8 GB
ASUS Prime B350-PLUS
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 GB 3200 MHz
WD Black sn750 NVMe 500GB
Toshiba 1TB 7200 RPM
Hitachi 1, 5 TB 5400 RPM
Corsair 275R
ASUS ROG STRIX 550W 80 Plus Gold

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim bildiğim kadarı ile tam destek sunulmuyor, bu fiyatlarda bence elinizde bulunan ile devam edin. Bütçe arttıkça daha iyi bir yükseltme yaparsınız.

Ek olarak Asus Rog Strix Impact 2 incelemenizde bir soru sordum fakat bildirim gelmedi sanırım size, rica etsem bakıp cevaplayabilir misiniz?

PCI-e 4'ten performans beklemeyin ekran kartı için

Biliyorum zaten 1-2 FPS oynuyor en fazla ona da takılmıyorum. Malum işlemci ve anakart artık 3 yaşını doldurunca (gerçi performanslarından oldukça memnunum) ilerisi için bir adım atsak mı dedim şimdiden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim bildiğim kadarı ile tam destek sunulmuyor, bu fiyatlarda bence elinizde bulunan ile devam edin. Bütçe arttıkça daha iyi bir yükseltme yaparsınız.

Ek olarak Asus Rog Strix Impact 2 incelemenizde bir soru sordum fakat bildirim gelmedi sanırım size, rica etsem bakıp cevaplayabilir misiniz?

Bakıyorum.

Hocam hangi B550 anakartı almayı düşünüyorsunuz, yani bütçeniz ne kadar? Eğer 1200 TL civarı ise bu anakartı şiddetle tavsiye ederim, indirimde şu an. Elinizi çabuk tutarsanız bence güzel bir tercih olur.

Hocam hangi B550 anakartı almayı düşünüyorsunuz, yani bütçeniz ne kadar? Eğer 1200 TL civarı ise bu anakartı şiddetle tavsiye ederim, indirimde şu an. Elinizi çabuk tutarsanız bence güzel bir tercih olur.

Teşekkürler fakat İtopya'dan ürün olmaya pek yanaşmıyorum genelde Amazon.com.tr tercih ediyorum. Aklımda ASUS Prime Plus modeli var, B350'de bunu kullanıyorum ve çok memnunum. Amazon'da da indirime girerse dediğin modeli alabilirim güzelmiş.

Asus TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II almayı düşünüyorum fakat benimde işlemci 1500x diyorum alsam acaba işlemciyi çalıştırırmı ? anladığım kadarıyla sizinki de b550 msi firmalı çalıştırmış.

@kino şimdi bizdehesaplı teknoloji sitesinden ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II anakartı siparış ettım, gelince 1500x işlemcimi takıp denicem durumdan haberdar ederim

ARKADASLAR AN İTİBARİYLE 1500X İSLEMCİMİ CALISTIRDIM

ANAKART; ASUS TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II

Son düzenleme:

Geri
Yukarı