B550 Aorus Elite, 5900X'i rahat besler mi?

Senin kötü dediğin anakartın VRM'leri X570-F ile aynı seviyede. Hatta bazı yerlerde az daha iyi. Buyur kanıt:

Buradan VRM'lere bakabilirsin. İşlemciyi VRM'lerin beslediğini biliyorsundur umarım. Başka bir etken yok neredeyse. Yani o GHz konusu çok daha düşük bir anakartta geçerli. Bu arkadaşın alacağı anakart rahat besler. OC bile yaptırır.
VRM olarak tier a kategoride olduğunu bilmiyordum aorus elite'in. Çünkü net bir kaynak bulamadım. Bende tier a olarak b550 e önermiştim rog kullandığım için çok kaliteli bir anakart olduğunu biliyordum. Yoksa yanlış bir anlaşılma veya bilgilendirme de bulunduysam özür dilerim amacım o değildi :( Zaten aorus elite için emin olmadığımı belirmiştim. Kesinlikle olmaz demedim ve onun üstüne b550 e önerdim.Kısacası tamamen kalitesiz bir şey önermek istemedim ve emin olduğum kaliteli bir anakart önerdim mevzu bundan ibaret.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sallamış demişsin falan ama keşke bir YouTube'a girip baksaydın. En azından araştırma çaban olsaydı sallamak yerine. Hem dereceler hem de FPS fark etmiş attığım videoda. Ben anakart 10 derece 100 FPS fark eder demedim zaten ama bu video en azından kanıtıma yeterli. Videodaki CPU üstüne üstlük Ryzen 3 serisinden :)
CPU yerine göre 5 derece bile fark ediyor. Keşke kendi kanıtını sunsaydın da azcık baksaydım en azından yanlış olduğumu kanıtlardın.
Bu videonun fake olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. X570 övme amaçlı çekilmiş bir video. Oyun ayarları bile farklı. X570'teki VRAM kullanımı ve RAM kullanımıyla B550'deki VRAM ve RAM kullanımına bakınca çok rahat fake olduğu ortada. Böyle abidik gubidik kanalların çektiği videoları argüman olarak önümüze koymanız komik oluyor.

Bu videonun fake olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. X570 övme amaçlı çekilmiş bir video. Oyun ayarları bile farklı. X570'teki VRAM kullanımı ve RAM kullanımıyla B550'deki VRAM ve RAM kullanımına bakınca çok rahat fake olduğu ortada. Böyle abidik gubidik kanalların çektiği videoları argüman olarak önümüze koymanız komik oluyor.
Eğer doğruluk payı yoksa kaldırıyorum. Forumdakilerin yanlış bilgi sahibi olmasını istemem.

Geri
Yukarı