B550 Aorus Pro PCI-E 4.0 hattına takılan 2. SSD, diğer SSD'nin hızını düşürür mü?

Ahmet AA

Hectopat
Samsung 970 EVO Plus SSD kullanıyorum. 980 Pro almayı düşünüyorum. 2 SSD'yi de ayni anda kullandığımda 980 Pro hala 7.000 okuma 5.000 yazma yapmaya devam eder mi yoksa hızı düşer mi? Kesin bilgi verirseniz sevinirim lakin ona göre alışveriş yapacağım, şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.

Samsung 970 EVO Plus SSD kullanıyorum. 980 Pro almayı düşünüyorum. 2 SSD'yi de ayni anda kullandığımda 980 Pro hala 7.000 okuma 5.000 yazma yapmaya devam eder mi yoksa hızı düşer mi? Kesin bilgi verirseniz sevinirim lakin ona göre alışveriş yapacağım, şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.

İki slot da PCI-E 4.0 sa düşmez bence.

İki slot da PCI-e 4.0 sa düşmez bence.

Hayır 1 tanesi 4.0 digeri 3.0 ve ben 2 tane SSD kullanıp 4.0 olanı kendi slotuna diğerini de 3.0 olanına taksam, 4.0 olan SSD 4.0 hızı ile çalışan yuvada kayipsiz aktarım yapmaya devam eder mi? Kesin ve net bilginiz var ise cevap verir misiniz çünkü sadece kesin bir bilgiye ihtiyacım var.

Hayır 1 tanesi 4.0 digeri 3.0 ve ben 2 tane SSD kullanıp 4.0 olanı kendi slotuna diğerini de 3.0 olanına taksam, 4.0 olan SSD 4.0 hızı ile çalışan yuvada kayipsiz aktarım yapmaya devam eder mi? Kesin ve net bilginiz var ise cevap verir misiniz çünkü sadece kesin bir bilgiye ihtiyacım var.

Eğer alacağınız 980 Pro'yu PCI-e 4.0 slotuna takarsanız tam verim alırsınız.

Kendi slotu dediğiniz PCI'e 4.0 slotuysa kayıpsız kullanırsınız
İşlemcinizi öğrenebilir miyim?

Eğer alacağınız 980 Pro'yu PCI-e 4.0 slotuna takarsanız tam verim alırsınız.

Kendi slotu dediğiniz PCI'e 4.0 slotuysa kayıpsız kullanırsınız.
İşlemcinizi öğrenebilir miyim?

5600X var, bazi anakartlarda 2X sst slotunu doldurduğunda 3.0 hizina düştüğünü yazmışlar, bende 980 Pro alıp da 7K okuma yerine 3.5 k civarlarinda gezmek istemiyorum o sebeple soruyorum.

Geri
Yukarı