B550-F Sistemde PCI Aygıtı Güncellenmiyor

1Uğurk

Centipat
Arkadaşlar, bende anakart olarak ASUS ROG B550-F GAMING Wi-Fi var.
Şimdi ASUS'un sitesine girince bir sürü driver çıkıyor. BIOS Update'yi yaptım ama mesela Audio, VGA, lan, Bluetooth, chipset gibi driverlar var. Hepsini indireyim mi?
Ve aygıt yöneticisinden PCI aygıtının üzerinde ünlem var. Güncelleyemiyorum da. Sürücü bulunamadı diyor. Galiba chiipset driverını indirmem lazımmış. İndirdim ama hala bulunamadı diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada driveri ASUS'un kendi sitesinden indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bende anakart olarak ASUS ROG B550-F GAMING Wi-Fi var.
Şimdi ASUS'un sitesine girince bir sürü driver çıkıyor. BIOS Update'yi yaptım ama mesela Audio, VGA, lan, Bluetooth, chipset gibi driverlar var. Hepsini indireyim mi?
Ve aygıt yöneticisinden PCI aygıtının üzerinde ünlem var. Güncelleyemiyorum da. Sürücü bulunamadı diyor. Galiba chiipset driverını indirmem lazımmış. İndirdim ama hala bulunamadı diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada driveri ASUS'un kendi sitesinden indirdim.
Hepsini indirmenize gerek yok. İşlemciniz nedir?

Rezerve'nin dediği gibi, hepsini indirmenin lüzumu yok. Eksik sürücülerin donanım kimliğini paylaşın, hangi sürücüyü yüklemeniz gerektiğini söyleyeyim.
  1. Ekranın en sol alt kısmına sağ tıklayın ve “Aygıt Yöneticisi”ni seçin.
  2. İstediğiniz Cihaza çift tıklayın > Ayrıntılar > Özellik > Donanım kimlikleri seçtiğinizde cihazın donanım kimliklerini görebilirsiniz.
  3. Ctrl + C ile donanım kimliğini kopyalayabilirsiniz.

Rezerve'nin dediği gibi, hepsini indirmenin lüzumu yok. Eksik sürücülerin donanım kimliğini paylaşın, hangi sürücüyü yüklemeniz gerektiğini söyleyeyim.

PCI\VEN_1022&DEV_1485&SUBSYS_87C01043&REV_00.

PCI\VEN_1022&DEV_148A&SUBSYS_87C01043&REV_00.

PCI\VEN_1022&DEV_1486&SUBSYS_87C01043&REV_00.

Donanım kimlikleri bunlar.
Ve bir sorunum daha var 3 kez mavi ekran yedim minidump dosyalarını analiz ettim RAM hatası çıktı Memtest86 ile test ettim bir hata bulamadı acaba memtesttemi bir sıkıntı var çünkü mavi ekranın bellekten kaynaklandığını kesin.

Bir konu açtım 1 kişi yardımcı oldu XMP'yi kapatıp tekrar test ettim temiz çıktı minidump dosyalarını ve cpu Z RAM bilgileri diğer konumda var bakabilirsiniz.
Dosyayı kurup döneceğim birazdan iyi akşamlar.
Biraz daha erken dönseydiniz keşke. Bunu kurun.

Diğer sorununuz için yeni konu açın. Kendiniz analiz etmeyin. Memtest uyumsuzluk sorununu bulamıyor.

Hocam selamlar biraz geç döndüm kusura bakmayın PC başında değildim dediğiniz dosyayı indirdim tekrar güncellemeye çalıştım ama olmadı dosyayı indirdikten sonra ayıklamam falan mı lazım dosyayı kendim seçmeyi de denedim dosya gözükmüyor dosyayı masaüstüne attım gene gözükmedi hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı