B550 Gaming Plus RAM'ler 3. ve 4. slotlara takıldığında görüntü gelmiyor

egemen36

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660
Anakart
MSI B550 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 7 5700x
Anakartın 1 ve 2. slotlarına taktığım RAM'lerde sorunsuz olarak çalışıyor ancak 3. ve 4. slotlara taktığımda anakart üzerinde CPU ışığı yanıyor ve PC açılmıyor, görüntü dahi gelmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

Anakartın 1 ve 2. slotlarına taktığım RAM'lerde sorunsuz olarak çalışıyor ancak 3. ve 4. slotlara taktığımda anakart üzerinde CPU ışığı yanıyor ve PC açılmıyor, görüntü dahi gelmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

Yanlış taktığın içindir. En doğrusu 1 ve 3'e takmaktır.

Niye öyle bir şey yapıp 2 aynı tür slota takıyorsun ki? RAM mantığı A ve B'dir. Anakartının kılavuzunda zaten gerekli kullanım gösteriliyor:

Ekran görüntüsü 2023-12-30 181311.png

Elimde 4 tane ram var 2 ve 4 veya 1 ve 3 olarak denedim çalışmadığı için 1 ve 2 yi denemek zorunda kaldım

MSI B550'lerde 2. ve 4. slot doğru olanı. 1 ve 3'ün sırası bu ikisi doldurulduktan sonra geliyor.
sadece 3. slot ya da sadece 4. slotta denedim ancak cpu ledini yakıyor ve açılmıyor bilgisayar

Elimde 4 tane RAM var 2 ve 4 veya 1 ve 3 olarak denedim çalışmadığı için 1 ve 2'yi denemek zorunda kaldım

Sadece 3. slot ya da sadece 4. slotta denedim ancak CPU LED'ini yakıyor ve açılmıyor bilgisayar

Egemen kardeşim yukarıda öküz gibi kılavuz resmi var ve uyarı işaretinin yanında tek RAM 2.slota takılmalı yazıyor sen hala 3 ve 4 diyorsun. Arkadaşım, her şeyi sormayın zaten atılmış okuyun falan yani.

Egemen kardeşim yukarıda öküz gibi kılavuz resmi var ve uyarı işaretinin yanında tek RAM 2.slota takılmalı yazıyor sen hala 3 ve 4 diyorsun. Arkadaşım, her şeyi sormayın zaten atılmış okuyun falan yani.
Kardeşim senin okuduğunu anlamakta problemin var galiba tek ram ile çalıştırıyorum sorunum o değil

Görselde görüldüğü gibi bir sorun oluyor 2 ve 4 de takılı olmasına rağmen cpu ledi yanıyor

1 ve 2 ye takılı olursa açılıyor ama

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    115,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı