B550 Gaming Plus ve Ryzen 5600X yanına hangi ekran kartını almalı?

Dostum aldığım bahsi geçen anakart 5300e aldım DDR5 destekleyen bir anakart 5300den çok daha pahalı olacaktır ne önericeksin?

Bu işlemciyi tercih edebilir ve anakartı alabilirdin." daha ucuza farklı kartlar mevcut" ve ramler 30CL 6000mhz tertemiz ürün hatta daha uygun fiyatlısınıda alabilirdin ama zaten almıyorsun sen 3 liraya 5 köfte alabilecekken 3 liraya 3 köfte almayı tercih ediyorsun diye çok detaylı arayıp linklemedim. Kasaya gelince ikiside harika kasadır DeepCool olan daha yeni nesil son olarak bütçene göre alabilecen en mantıklı en performanslı ekran kartı bu. Unutmadan söyleyeyim soğutucuda alırsan hem hava hem sıvı link bırakıyorum. :D

Dostum sadece tavsiye istedim eleştir diye açmadım konu başlığını.

Evet anakart ve işlemci 10 k ediyor zaten lakin yukarıda yazdıklarımı anlamamışsın. Almak istediğim RAM'leri ve markasını yazdım elimde sadece işlemci ve anakart var.

Benim de bir eleştirim olacak, adama niye Ryzen 5 5600 yerine Ryzen 5 5600X aldın diye sorarlar.

Bu işlemciyi tercih edebilir ve anakartı alabilirdin." daha ucuza farklı kartlar mevcut" ve ramler 30CL 6000mhz tertemiz ürün hatta daha uygun fiyatlısınıda alabilirdin ama zaten almıyorsun sen 3 liraya 5 köfte alabilecekken 3 liraya 3 köfte almayı tercih ediyorsun diye çok detaylı arayıp linklemedim. Kasaya gelince ikiside harika kasadır DeepCool olan daha yeni nesil son olarak bütçene göre alabilecen en mantıklı en performanslı ekran kartı bu. Unutmadan söyleyeyim soğutucuda alırsan hem hava hem sıvı link bırakıyorum. :D

Assasins King'in stoğu yok. 214-XT olabilir aciliyet varsa.

Assasins King'in stoğu yok. 214-XT olabilir aciliyet varsa.
bu monitörü sipariş etmiştim ne diyorsunuz:https://www.sinerji.gen.tr/samsung-...240hz-ips-hdr10-g-sync-gaming-monitor-p-44261

Değerli fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi geceler.
@fiu Attığın ürünleri inceledim ve fikrim değişti Ana kart ve işlemciyi iade edip ilk önce kasayı alacağım.Senin önerdiğin 1800 liralık kasadan ve önerdiğin parçalardan daha iyisini söylediğin gibi detaylı arayıp linklesen ona göre alışveriş yapacağım Dostum.

Son düzenleme:
İhtiyacin olan tüm parçaları ve toplam bütçeni söyle müsait olunca linkleri bırakayım.

Kasa(PSU olsun) midtower, anakart, işlemci, RAM, ekran kartı toplam bütçem ise 36.000(çok gerekli olursa 40.000 olabilir)
Dostum biraz araştırma yapmıştım ve şu bileşenleri almayı düşünüyorum sen ne düşünüyorsun:
Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime A620M
Palit RTX4060 Ti 16 GB.
G.Skill ripijaws S5 16x2 6000 mgh (bunu 64 yapmak istiyorum)
Adata Legend 850 Lite 1TB M.2 SSD
BitFenix light mesh 600W +80 PSU
Cooler Master Masterliquid ML240L V2240mm rg
Burdan özelleştirmesini yaptığım kasa :Hero 5A 7000 - Game Garaj

Son düzenleme:

Geri
Yukarı