Çözüldü B550 Gigabyte Aorus Pro AC ReSize BAR

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hayır ilk başta en alttakini indirmiştim. En üsttekini indirip kurdum. Ardından ise en alttakini tekrar kurdum ama sorun çözülmedi. Sanırım Anakart BIOS'u sıkıntılı.
Kendi sitesinde F13G var en son sürüm olarak bir onu deneyebilir misiniz ?

Aorus Pro AC benim anakart modelim. F13h bulunmaktaydı işe yaramadı. Şimdi F12 ile denedim yine işe yaramadı.
Valla aklıma bir şey gelmiyor şuan =(
Anakart ile alakalı olduğunu zannetmiyorum ben eğer RE-BAR ayarları varsa BIOS'ta sorun ondan kaynaklı değildir.

Muhtemelen Palit ile alakalı bir problem. İnternet üzerinden bulamadım hiç kaynak Palit ile ilgili.

@Adem Ali Karakavak Siz VBIOS dosyasını indirip .exe dosyasını açtığınız zaman tam olarak ne oluyor ?

Hayırlı olsun :)

DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden yükledim fakat sonuç aynı. @Dreamwalker

B550 Aorus Master ve Palit Gamerock OC 3070 ile sorunsuz yaptım.
Chipser driverınız güncel mi? Bir de onu kontrol edin.

Ben önce BIOS'ta ayarları yaptım, sonra en alttaki dosyayı indirip exe yi çalıştırarak VBIOS'u güncelledim. BIOS versiyonum F13e, h yi yüklemedim.
Sonra DDU'nun son sürümünü indirdim ve onunla temiz bir şekilde yeni NVIDIA driver ı yükledim.

Not: VBIOS'unuz sessiz modda kalmış olabilir mi?

Vallahi aklıma bir şey gelmiyor şu an =(
Anakart ile alakalı olduğunu zannetmiyorum ben eğer re-bar ayarları varsa BIOS'ta sorun ondan kaynaklı değildir.

Muhtemelen Palit ile alakalı bir problem. İnternet üzerinden bulamadım hiç kaynak Palit ile ilgili.

@Adem Ali Karakavak siz VBIOS dosyasını indirip .exe dosyasını açtığınız zaman tam olarak ne oluyor?

Tamamlandı diyor, bilgisayar yeniden başlıyor.
B550 Aorus Master ve Palit Gamerock OC 3070 ile sorunsuz yaptım.
Chipser driverınız güncel mi? Bir de onu kontrol edin.

Ben önce BIOS'ta ayarları yaptım, sonra en alttaki dosyayı indirip exe yi çalıştırarak VBIOS'u güncelledim. BIOS versiyonum F13e, h yi yüklemedim.
Sonra DDU'nun son sürümünü indirdim ve onunla temiz bir şekilde yeni NVIDIA driver ı yükledim.

Not: VBIOS'unuz sessiz modda kalmış olabilir mi?
Chipset sanırım güncel değil, teşekkürler. Sessiz mod derken ?

Tamamlandı diyor, bilgisayar yeniden başlıyor.

Chipset sanırım güncel değil, teşekkürler. Sessiz mod derken?

3070'in üstünde bir düğme var, küçücük bir şey. 1-2 seçeneği var. 1 hızlı 2 sessiz mod.
Alındığında hızlı mod ayarlı geliyor. Belki değiştirmişsinizdir diye sordum.
PCI-e'in hızını düşürecek şekilde M.2 NVMe takılı olabilir mi?
Etkiler mi bilmem ama aklıma gelen şeyleri paylaşayım dedim.
GPU-Z'nin 2.38.0 son sürümü de Resizable BAR ı gösteriyor, PCI-e hızlarını ve R bar ı bir de oradan kontrol edin.
Benim 3070 Gamerock OC için dğerler şöyle:

1.gif

3070'in üstünde bir düğme var, küçücük bir şey. 1-2 seçeneği var. 1 hızlı 2 sessiz mod.
Alındığında hızlı mod ayarlı geliyor. Belki değiştirmişsinizdir diye sordum.

PCI-e'in hızını düşürecek şekilde M.2 NVMe takılı olabilir mi?
Etkiler mi bilmem ama aklıma gelen şeyleri paylaşayım dedim.

GPU-Z'nin 2.38.0 son sürümü de Resizable BAR ı gösteriyor, PCI-e hızlarını ve R bar ı bir de oradan kontrol edin.

Benim 3070 Gamerock OC için dğerler şöyle:
Eki Görüntüle 951297

NVMe takılı evet. Ben düğmeyi ellemedim hiç. GPU-Z ile kontrol edince disabled olarak görünüyor. İşe yaramıyor. Sanırım VBIOS dosyası sorunlu. Reddit'ten bir şey gördüm ve diskin biçimlendirilme şekli de önemli sanırım. MBR olması sorun mu teşkil ediyor?

Sanırım sorunu çözdüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MBR'den GPT'ye dönüştürmem gerek ve bunu yapmak için format atmalıyım :)

NVMe takılı evet. Ben düğmeyi ellemedim hiç. GPU-Z ile kontrol edince disabled olarak görünüyor. İşe yaramıyor. Sanırım VBIOS dosyası sorunlu. Reddit'ten bir şey gördüm ve diskin biçimlendirilme şekli de önemli sanırım. MBR olması sorun mu teşkil ediyor?

Sanırım sorunu çözdüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Format şart değil gibi yazılmış orda. Nadiren data kaybı olabilir diyor sanki.

Sanırım sorunu çözdüm;

Konu için bir çözüm bulabildiniz mi format dışında ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    221,5 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    382 KB · Görüntüleme: 61
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı