B550 Gigabyte RAM O.C Nasıl yaparım?

sevgiicin

Hectopat
Aşağıdaki RAM'ları kullanıyorum. XMP ile orijinal olarak kullanıyorum CL 16. Peki CL 15 yapabilir miyim? İstediğim O.C bu. Nasıl yapabilirim?
Veya 4000MHz yapabilir miyim ve nasıl?

Anakartım: Gigabyte B550M-DS3H AMD B550 4400 MHz (OC) REV1.5 DDR4
İşlemci: R5 5600

Kimse yok :(

Son düzenleme:
Aynı ramleri kullanıyoruz. Ama benimkiler 3000 MHZ CL16.
XMP sorunsuz çalışıyor ama iş manuel zamanlamalara geldiğinde sistem açılmıyor. Yani anlayacağın O.C'ye uygun ramler değil.
O.C yapacak isen, Crucial'ın ramlerine geçmeyi düşünebilirsin.
Corsair'in bu ramleri O.C yapmazsan sorunsuzdur.
Corsair'in bu ramlerinde Samsung çipler kullanılıyor. Herkes bilir ki, Samsung çipli ramler en son alınacak ramlerdir. Ben uygun fiyata düşürdüm onun için aldım.

Fotoğrafını atın.

Aynı ramleri kullanıyoruz. Ama benimkiler 3000 MHZ CL16.
XMP sorunsuz çalışıyor ama iş manuel zamanlamalara geldiğinde sistem açılmıyor. Yani anlayacağın O.C'ye uygun ramler değil.
O.C yapacak isen, Crucial'ın ramlerine geçmeyi düşünebilirsin.
Corsair'in bu ramleri O.C yapmazsan sorunsuzdur.
Corsair'in bu ramlerinde Samsung çipler kullanılıyor. Herkes bilir ki, Samsung çipli ramler en son alınacak ramlerdir. Ben uygun fiyata düşürdüm onun için aldım.

Karışık IC çıkıyor bunlardan. Ayrıca piyasadaki en kaliteli IC, Samsung B-Die'dır.

Fotoğrafını atın.

Karışık IC çıkıyor bunlardan. Ayrıca piyasadaki en kaliteli IC, Samsung B-Die'dır.

Hocam CL hızını dusurmek ıstıyorum. Hiçbir yerde Türkçe kayank bulamyıorum anakartımla siz biliyor musunuz? Ya da MHz arttırma.

Hocam CL hızını dusurmek ıstıyorum. Hiçbir yerde Türkçe kayank bulamyıorum anakartımla siz biliyor musunuz? Ya da MHz arttırma.

Anakarta göre yapılmıyor o işlem. MHz arttırmak için ve IC izin veriyorsa CL düşürmek için voltaj vermeniz gerekir. IC'nin izin verip vermediğini öğrenmek için ve en fazla ne kadar voltaj vermeniz gerektiğini bilmek için IC'yi öğrenmemiz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı