B550 Tomahawk sisteme 64 GB RAM önerisi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Çağrı Merkezi Şefi
Profil Kapağı
1522413149
Merhaba. Şu an sistemimde G.Skill'in 4x8 GB şeklinde RAM'ini kullanıyorum fakat 2x8 kısmını sonradan aldığım için chipset uyumsuzluğundan +3000 MHz'de sorun yaşıyorum hatta bazen cihaz açılmıyor. BIOS sıfırlamam gerekiyor.

Şu an RAM olarak almışken 64 GB alayim diyorum. Cihaz üzerinde yüksek RAM kullanımım var çalışmalarımdan kaynaklı. Aşağıdaki RAM'i buldum ve 2 adet almayı düşünüyorum. Bu fiyat civarında farklı bir öneriniz var mı, yoksa bu RAM alınır mı?

Anakart: B550 Tomahawk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanirim konu icerigindeki 1x32'yi fiyati ucuz diye dusundun. Yani sansini denemek istersen 2 tane al, baktin birlikte calisirlarken sorun yasiyorsun, ikisini de iade eder paraya kiyar dual-kit alirsin.

Suradan bakabilirsin 2x32 DDR4 kitlere.

Sanirim konu icerigindeki 1x32'yi fiyati ucuz diye dusundun. Yani sansini denemek istersen 2 tane al, baktin birlikte calisirlarken sorun yasiyorsun, ikisini de iade eder paraya kiyar Dual-kit alirsin.

Suradan bakabilirsin 2x32 DDR4 kitlere.

Evet fiyatından dolayı aslında düşündüm bu aralar maddiyat biraz sıkıntıda 3600 MHz CL16 olarak da bu fiyat cevresinde başka kit bulamadım olmadı 2 tane alıp chipsetlerini vs kontrol edip deneyeceğim gibi.

Vatan üzerinden indirimlerden aşağıda ki ürünü aldım sizce R7 5800x3D ve MAG B550 Tomahawk sistemde sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı