B550 Tomahawk SteelSeries Arctis Prime besler mi?

MSI üretiyor diye bir şey demedim anakartımda ALC 1200 var dedim.
O yazımın üstüne hiçbir şey yazmadığınız ve sadece Epey linki attığınız için yanlış anlamaya çok müsaitti ve ben de öyle anladım.

Neyse, ALC 1200 iyi bir ses yongasıdır ve çoğu kulaklığı kayıpsız besler.

MSI'ın ses konusunda övünmesiyle Realtek ses yongasının MSI'ın olduğunu ve ürettiğini nereden çıkardın.
Neyse onu buna bağlaman bile cevap niteliğinde zaten :p

MSI'ın ses konusunda övünmesiyle Realtek ses yongasının MSI'ın olduğunu ve ürettiğini nereden çıkardın?
Bir konuda övünüyorsan, onu ya kendin üretmelisin ya da diğer markalarda olmaması gerekir. ALC 1200, diğer markalarda da olan bir ses yongası. Üreticisi de Realtek. Yani övünülecek bir tarafı yok. Sıradan ama güzel bir ses yongası.

@BerkayZ87 MSI ses konusunda övünmesi tasarladığı programlar ve kullandığı meteryal kalitesi.
Bunu ses yongası bağlaman çok saçmaydı, neyse uzatmaya gerek yok.

@BerkayZ87 MSI ses konusunda övünmesi tasarladığı programlar ve kullandığı meteryal kalitesi.
Bunu ses yongası bağlaman çok saçmaydı, neyse uzatmaya gerek yok.
Kalitesiz ses yongası kullanılan bir anakarta istediğin programı tasarla, istediğin materyali kullan, yine iyi performans vermez. Ses yongasına bakılır her zaman öncelikli olarak.

ALC 1220 mesela standart bir codec iken Gigabyte anakartlarda bu codec daha güçlendirilmiş bir şekilde kullanılır ve ALC 1220VB ismiyle sunulur. Standart ALC 1220'de 6 kapasitör bulunurken 1220VB'de 10 kapasitör bulunur. Yani MSI gibi yazılımsal değil, donanımsal güçlendirmeler yapılarak verim arttırılır.

Geri
Yukarı