B550 Tomahawk ve Ryzen 5 5600X BIOS güncelleme sonrası görüntü vermiyor

consensusres

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Yakın tarihte şu şekilde bir sistem topladım:
MSI B550 Tomahawk anakart.
Ryzen 5 5600X işlemci.
Gigabyte RTX 3070 eagle ekran kartı.
Corsair Vengeance LPX 3200MHz CL16 RAM.
SanDisk Ultra 3D M.2 1TB M.2 SSD.
High Power 750W Gold PSU.

Sistemi topladıktan sonra MSI'ın sitesinden "7C91VA4" versiyon numaralı BIOS'u indirdim ve anakartın arkasındaki flash BIOS button ile güncelledim. Güncelleme sonrasında flash BIOS buttonun kırmızı ışığı tamamen sönmesine rağmen sistem kendisini yeni başlatmadı ve anakartın üzerindeki CPU Debug LED'i halen yanmaya devam etti. En az yarım saat beklememe rağmen hiçbir şekilde görüntü gelmedi.

Bunun üzerine CPU güç bağlantısını 24 pin güç bağlantısını tekrar söküp taktım. Anakartı birkaç kez daha BIOS flash button ile güncelledim. DVI ve HDMI ile bağlantı yapmayı denedim ancak hiçbir şekilde görüntü alamıyorum ve CPU Debug LED'i halen yanmaya devam ediyor.

Hayatımda ilk kez bir PC topluyorum sizce problem ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için problemi şu şekilde çözdüm:

PC'den RAM'lerin hepsini çıkardım(bu esnada diğer bileşenler takılı halde.) ardından anakartı BIOS'unu beta sürümü olan "7C91VA51" sürümü ile güncelledim. İşlem bittikten sonra tek kanal RAM taktım ve sorunum çözüldü.

Windows 10 kurulumu, güncellemeler ve sürücü yüklemelerinden sonra diğer RAM'ı de taktım ve BIOS üzerinden hızlarını 3200MHz'ye getirdim şu anda problemsiz çalışıyor.

Hocam çift RAM takıp deneyin.(Yerleri değiştirerek.)
Tekrardan deneyebilir misiniz?

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için problemi şu şekilde çözdüm:

PC'den RAM'lerin hepsini çıkardım(bu esnada diğer bileşenler takılı halde.) ardından anakartı BIOS'unu beta sürümü olan "7C91VA51" sürümü ile güncelledim. İşlem bittikten sonra tek kanal RAM taktım ve sorunum çözüldü.

Windows 10 kurulumu, güncellemeler ve sürücü yüklemelerinden sonra diğer RAM'ı de taktım ve BIOS üzerinden hızlarını 3200MHz'ye getirdim şu anda problemsiz çalışıyor.

Demek ki sorun çözüldü hocam. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı