B550 Tomahawk'ta Kırık Çip Var

kutayihsan

Femtopat
Üstadlar selam,
İlk gelen B550'im kargocu tarafında ezilmişti iade ettim. Bu sefer sistemi kurduktan sonra üzerindeki bir çipin (galiba mosfet diyorlar) kırıl olduğunu fark ettim. Çipe o kadar narin davrandım ki çarparak kırma ihtimalim olduğunu düşünmüyorum. Ne yapmalıyım? Cipin üstünde 4C029 yazıyor.
Değerli vaktiniz ve ilginiz için teşekkürler.

Inkedunnamed_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk iade et istemiyorum ürünü de sorundan bahsetme bile 14 gün iade hakkın var.
Yoksa sorun çıkartırlar uğraşır durursun.

Kesinlikle doğru. "Vazgeçtim" adı altında ürünü iade etmelisin, üründe bir küsur olduğunu ifade edersen, senin yaptığını düşünüp parayı iade etmek istemeyebilirler ve süreçte bu nedenle uzayacaktır...

Öncelikle herkese değerli vakti ve ilgisi için teşekkür ederim. Hesabım yanlış yere resim yüklediğim için yorum yazmaya bloke edildi ben de yeni hesap açmak zorunda kaldım geç cevaplar için üzgünüm.
Evet mosfet kırılmış. Tam olarak yapısı bozulmuş mudur bilemeyiz fakat tekrar göndermenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Tam olarak nerede kestiremiyorum ama CPU, RAM gibi parçalara düzenli enerji sağlamakla yükümlüler.
Cpu oyun oynarken 3900MHz'lere çıkıyor ve 90 dereceleri görüyor. Stok fan kullanıyorum ama yinede biraz fazla gibi geldi bana belki sebebi budur. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

İşiniz cidden zor büyük ihtimalle parası istenir.

Anakart kullanımında herhangi bir sıkıntı var mı?

Ek olarak B550 modelinin VRM yapısı 4C029 değil diye hatırlıyorum acaba B450 mi?
Merhaba,
Ürünü tekrar kontrol ettim MSI MAG B550 Tomahawk üstadım.

Bazi ust duzey tamirciler anakarti tamir edebiliyor. Bu mosfetten bulup lehimliyorlar. Mecidiyekoy’de cok var. Fakat once garantiye vermenizde yarar var.
Teşekkürler değerli fikriniz için.

Ayıplı ürün olarak değişim ya da iade talep edin.
Teşekkürler üstadım.

İleri de bir sorun oluşturacağına şüphe yok...
Derhal iade işlemlerini başlatmalı, satıcı kabul etmez ise Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmalısınız.
Maalesef daha alalı bir gün oldu ve tamamen tesadüfen farkettim. Yeni topladığım bir pc idi sanırım daha bekleyeceğim kullanmak için :( Yorumunuz için teşekkürler

Direk iade et istemiyorum ürünü de sorundan bahsetme bile 14 gün iade hakkın var.
Yoksa sorun çıkartırlar uğraşır durursun.
Dostum selam,
Ürünü açıp kullandım. Elektronik ürünlerde bandrolü açıldıktan sonra iade yapamıyoruz diye biliyorum bir fikriniz var mı bu konuda?

Kesinlikle doğru. "Vazgeçtim" adı altında ürünü iade etmelisin, üründe bir küsur olduğunu ifade edersen, senin yaptığını düşünüp parayı iade etmek istemeyebilirler ve süreçte bu nedenle uzayacaktır...

Merhaba,
Arkadaşa yazdığım gibi ürünü kullandığım hatta full kurum yaptığım için böyle bir hakkım olmayabilir bilir. Siz ne düşünüyorsunuz.

Ayrıca forumuzda yeniyim bu kadar profesyonel ve yapıcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

İyi günler

Öncelikle herkese değerli vakti ve ilgisi için teşekkür ederim. Hesabım yanlış yere resim yüklediğim için yorum yazmaya bloke edildi ben de yeni hesap açmak zorunda kaldım geç cevaplar için üzgünüm.

CPU oyun oynarken 3900MHz'lere çıkıyor ve 90 dereceleri görüyor. Stok fan kullanıyorum ama yine de biraz fazla gibi geldi bana belki sebebi budur. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Merhaba,
Ürünü tekrar kontrol ettim MSI Mag B550 Tomahawk üstadım.

Teşekkürler değerli fikriniz için.

Teşekkürler üstadım.

Maalesef daha alalı bir gün oldu ve tamamen tesadüfen fark ettim. Yeni topladığım bir PC idi sanırım daha bekleyeceğim kullanmak için :( yorumunuz için teşekkürler

Dostum selam,
Ürünü açıp kullandım. Elektronik ürünlerde bandrolü açıldıktan sonra iade yapamıyoruz diye biliyorum bir fikriniz var mı bu konuda?

Merhaba,
Arkadaşa yazdığım gibi ürünü kullandığım hatta Full kurum yaptığım için böyle bir hakkım olmayabilir bilir. Siz ne düşünüyorsunuz.

Ayrıca forumuzda yeniyim bu kadar profesyonel ve yapıcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

İyi günler

Siz kusurlu olduğunu belirtmeyip, yalnızca vazgeçtiğinizi söylerseniz bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama satıcı sıkıntı çıkarırsa, kusurlu ürün sattığından dolayı THH'ye başvurmalısınız... Bu hasar kargoda oluşacak türden değil, kargoda oluşsaydı USB soketleri zarar görürdü...

Yeni konular

Geri
Yukarı