B550 Xe anakart Q code 22 ve 0D hatası

NeverGive Up

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim Ryzen 9 5900X. RAM XPG Spectrix D50 16 GB 4133MHz.
Hepsiburada.com'dan ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi anakart aldım. Montajını yaptıktan sonra birkaç dakika bilgisayarı çalıştırdım, herhangi bir sorun yok. İşim çıktı, bilgisayarı kapattıktan sonra güç kaynağının arkasındaki açma ve kapatma tuşuna bastım. Daha sonra 3 saat sonra bilgisayarı açtım. Anakart üstündeki LED ışığı turuncu Dram'da kaldı. Q code kodu 22. bilgisayara reset attım. BIOS'a girdim. BIOS sürümü 0317; güncelleme yaptım 2423 sürümüne. Sonra bilgisayarı kapattım. Açtım, tekrar turuncu Dram'da kaldı. Hata kodu bu sefer 0D oldu. Neden kaynaklanıyor? Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu RAM listesinden bir kit ile imkaniniz varsa deneyebilirsiniz. Onun disinda salterden kapatmadan hayata devam edebilirsiniz. Elektrik kesilirse arada yine sorun olur o kadar.

Uyumlu RAM listesinden bir kit ile imkaniniz varsa deneyebilirsiniz. Onun disinda salterden kapatmadan hayata devam edebilirsiniz. Elektrik kesilirse arada yine sorun olur o kadar.

Bir daha ASUS anakart almayacağım ahmaklık o kadar övüyorlar yok ROG STRIX yok böyle ilk defa ASUS aldım başımıza ne haler geldi MSI den vazgeçmeyeceğim ben MSI den böyle hatalar almıyordum.

Bir daha ASUS anakart almayacağım ahmaklık o kadar övüyorlar yok ROG STRIX yok böyle ilk defa ASUS aldım başımıza ne haler geldi MSI den vazgeçmeyeceğim ben MSI den böyle hatalar almıyordum.
Başlarda benim de canımı sıkmıştı bu konu. Belki yeni BIOS güncellemesi ile falan çözülür. Pek sanmiyorum ama bakalim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…