B550M DS3H BIOS Update nasıl yapılır?

Senpaii

Centipat
Daha fazla  
F1 model BIOS sürümüm var. 5700X kullanıyorum ve başka bir sorun için de ayrıca güncellemem gerek. Sitede minimum F14 sürümü gerekli yazıyor benim işlemcim için, ama bana forumda en yükseğe çıkarmamı önerdikleri için F16C modelini denedim, "Invalid BIOS Image" hatası aldım. Galiba eskiden yeniye direk geçerken oluyormuş. Bende F14 denedim ama yine aynı hatayı aldım ve bende buraya konu açmaya karar verdim. Yardımınız lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
F1 model BIOS sürümüm var. 5700X kullanıyorum ve başka bir sorun için de ayrıca güncellemem gerek. Sitede minimum F14 sürümü gerekli yazıyor benim işlemcim için, ama bana forumda en yükseğe çıkarmamı önerdikleri için F16C modelini denedim, "ınvalid BIOS ımage" hatası aldım. Galiba eskiden yeniye direk geçerken oluyormuş. Bende F14 denedim ama yine aynı hatayı aldım ve bende buraya konu açmaya karar verdim. Yardımınız lazım.

Anakartında revizyon var Gigabyte anakartlarda hep vardı.
Doğru revizyonun BIOS'unu indirdiğinize emin olur.

Dün size F16c sürümünü öneren bendim. Anakartın rev1.0/1.1/1.2/1.3/1.4/1.5 olmak üzere 6 revizyonu var. rev1.0/1.1/1.2/1.3 aynı BIOS ve driverları kullanıyor ve F1 BIOS sürümü bu versiyonlar için kullanılıyor. Gigabyte'ın sitesine baktığınızda rev1.4 için sadece FB BIOS sürümü var. rev 1.5 için hiçbir BIOS ve driver yok. Anakartınızın üzerinde revizyon numarası yazar revizyon numaranızı anakartın üzerinden bakarak kontrol edebilir misiniz?

Baktım, 1.5 eminim. Ama ne kutuda Ac yazıyor ne de modeli görebiliyorum. 1.5 rev ac olmayan modeli var galiba. Ben 1.5 rev kullanıyorum

Gigabyte'ın Türkiye sitesinde rev1.5 için BIOS ve driverlar görünmüyor. Global sitesine baktım driver ve BIOS mevcut. Şu bağlantıdan BIOS ve driverları indirebilirsin.

Çok sağ olun gece görmemişim. LAN sürücülerini denedim aynısını kullanıyor o yüzden sorun çözülmedi. BIOS Update atıp deneyeceğim bir de

Gigabyte'ın Türkiye sitesinde rev1.5 için BIOS ve driverlar görünmüyor. Global sitesine baktım driver ve BIOS mevcut. Şu bağlantıdan BIOS ve driverları indirebilirsin.

Dediğimi yaptım. Yine olmadı. Bir siteden çözüm ararken kullandığım USB Wi-Fi bağlantısını çıkarıp yeniden başlattığımda portun ışıkları yandı ve internet geldi. Sonra içeri gidip geldiğimde internet yoktu ama portun ışıkları hala yanıyordu. Bende ağ bağdaştırıcılarından baktım ve driver kurulmuş gözüküyordu. Bende sorun gidericiyi çalıştırdım ve bağlı bir Ethernet kablosu yok uyarısı aldım (takılıydı ve portun ışıkları yanıyordu) sonra bir anda hem portun ışıkları gitti hem de artık o kısma daha gelemedim. Kablodan desem o ayrı, porttan desem o ayrı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı