B550M DS3h rev 1.5 BIOS dosyası yok

AwreaPRO

Femtopat
Daha fazla  
5 gün önce almış olduğum B550M DS3h anakart rev 1.5 geldi ama sitesinde rev 1.5 yok. BIOS güncellemesi yapamıyorum ve RGB girişler yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı anakartı sipariş etmeyi düşünüyorum hocam. Ne yaptınız, Ryzen 5000 serisi için rev 1.4 anakartlarda BIOS güncellemesine gerek kalmadan tak çalıştır kullanılabiliyordu. Rev 1.5 içinde durum aynı olabilir.

Rev 1.5 içinde aynı tak çalıştır kullanılabiliyor . Ama anakartın sitesinde rev 1.5 yok. N11 den aldım satıcıyı aradım ulaşamadım büyük ihtimalle iade edicem .

Evet bende fark ettim onu Gigabyte'ın kendi sitesinde 1.4'e kadar gözüküyor. Bugün meraktan N11 de anakartı satan aptekteknolojiyi aradım onlarda rev 1.5 gönderiyorlarmış, bir problem olacağını sanmıyorum yeni revizyona daha BIOS çıkarmadılar sanırım 1.4 için bile 1 tane BIOS var. RGB girişlerinin olmamasına şaşırdım ama.

Ben iade etmekten vazgeçtim hem aldığım mağaza Adana da hem iade için sürem doldu hem yeni versiyon olması daha iyi zaten ilerleyen zamanlarda rev 1.5 için BIOS gelir.

Rev 1.4 dolu sanırım onda bir eksiklik yok, rev 1.5 için Q flash tuşu ve RGB portları kaldırılmış. Onun dışında rev güncellendikçe anakartın desteklediği Max RAM hızı artıyor ama oda çok gerekli bir şey değil bence.

Bahsettiğiniz model ve revizyon anakart resmi web sayfasında mevcut. Siz yanlış yere bakıyor olabilirsiniz.

Fakat ürün yeni olduğu için henüz bir BIOS güncellemesi yayınlanmamış.

Ürün sayfası;

F1 sürüm BIOS dosyası linki;

Ekran Resmi 2023-02-11 14.19.51.png

Bahsettiğiniz model ve revizyon anakart resmi web sayfasında mevcut. Siz yanlış yere bakıyor olabilirsiniz.

Fakat ürün yeni olduğu için henüz bir BIOS güncellemesi yayınlanmamış.

Ürün sayfası;

F1 sürüm BIOS dosyası linki;

Eki Görüntüle 1664584
Hocam çalışmıyor bu dosya ile güncelleyip R5 5600X'imi takınca görmüyor ne yapabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı