B550M-K sisteme RAM önerisi

geneksuleyman48

Hectopat
Anakart
asus prime 550m-k
İşlemci
amd ryzen 5600
Anakart: ASUS Prime B550M-K 4800MHz. OC ile birlikte RAM desteği var. 3200MHz OC yapılmaksızın direkt kullanabiliyorum.
İşlemci: AMD Ryzen 5600.
Ekran kartı: ASUS RTX 3060 12 GB 192bit.

Şimdi kullandığım RAM Corsair Vengeance LPX 3000MHz 2x16 GB. Dual kit değil ayrı ayrı aldım. OC yapılmadan 2333MHz kullanabiliyorum. OC yapmadan kullanabileceğim RAM var mı? Teşekkür ederim.

Ne yapayım? 3200MHz OC yapmadan kullanan mı alayım yoksa yüksek MHz olan RAM mi tercih edeyim?
Bana RAM önerir misiniz RGB ve RGB'siz?

OC olayına fazla takılma. 1.35V'ın hayatta zararı olmaz. JEDEC frekansı üstündeki her şey OC sayılır. JEDEC frekansı genelde 2133, 2400, 2666 MHz olur.

anakart 4800mhz oc yapıyor yüksek mhz olarak kullanmak istiyorum dün ne kadar uğraşsamda 300mhz çevirdiğimde xmp ile açılıp kapanıp tekrar 2133mhz yapınca düzeliyor tek amacım yüksek performans istiyorum

anakart 4800mhz oc yapıyor yüksek mhz olarak kullanmak istiyorum dün ne kadar uğraşsamda 300mhz çevirdiğimde xmp ile açılıp kapanıp tekrar 2133mhz yapınca düzeliyor tek amacım yüksek performans istiyorum

Konu açıp etiketleyin. Konu başında da ZenTimings'den ekran görüntüsü paylaşın, düzeltmeye çalışırız.

Son düzenleme:
tamam 3000mhz yaptım oldu a2 b2 anakart üstünde yıldız var herhalde o yıldız overclocklu mu bilmiyorum docp profili seçtim a1 b1 yapınca olmuyor çok teşekkür ederim şimdi bu benim anakart 4800mhz ram desteği var ya işlemcime zarar vermeden en yüksek hangi belleği alırsam çok fark yapar oyunlarda fps hız bakımından 3000mhz yeterse tamam ama yoksa yetmezse yeni ram almayacağım

doğru olmuş mu sizi de yordum kusura bakmayın ramlerim test yaptırdım benchmark

bu ram nasıl incehesapta indirim çıkarsa almayı düşünüyorum
oyunlarda etkili olur mu fps artısı

Dosya Ekleri

• ZenTimings_Screenshot.png
    ZenTimings_Screenshot.png
    32,5 KB · Görüntüleme: 23
  • Asus PRIME B550M-K Performance Results - UserBenchmark.pdf
    1,2 MB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:

Geri
Yukarı