B550M-K vs B450M-PRO

RTX 3070 düşünüyorum S2H B450 düşük değil mi sizce de

ASUS'un M-K serisi rezalet.
B450M S2H öneririm.

B450M-A PRO Max'de VRM soğutma yok.

Öbüründe de var? :D
Bunu öneririm eğer mATX bir sistem kurmuyorsanız ;

mATX kuruyorsanız kesinlikle bu ;

mATX değil

İki anakarta da o kadar para verilmez, iki model de iyi değil. PRIME B550M-K boş bir model, 4 RAM slotu ve 2 M.2 slotuna sahip olması haricinde herhangi bir iyi yanı yok, adamlar ARGB girişini bırak RGB girişi bile koymamışlar 🤣. VRM konusuna girmiyorum bile. Daha çok kurumsala hitap eden bir model gibi olmuş açıkçası, her neyse, önermem.
TUF B450M-PRO GAMING'e de 1000 ₺ vermek cidden büyük bir hata, çünkü hak etmiyor o fiyatı. Ayrıca B450 chipsetli anakartlara bu bütçede bakılmaması lazım, bir de seçtiğin model de iyi değil çok, hani B450 Pro4 olsa gideri var yine.
Söylemeyi sevmiyorum ama bütçe yükselt, B550M PRO-VDH WIFI öneririm en aşağı, sağlam anakarttır kendisi, PRIME B550M-K'yı tokatlar.

İki anakarta da o kadar para verilmez, iki model de iyi değil. PRIME B550M-K boş bir model, 4 RAM slotu ve 2 M.2 slotuna sahip olması haricinde herhangi bir iyi yanı yok, adamlar ARGB girişini bırak RGB girişi bile koymamışlar 🤣. VRM konusuna girmiyorum bile. Daha çok kurumsala hitap eden bir model gibi olmuş açıkçası, her neyse, önermem.
TUF B450M-PRO GAMING'e de 1000 ₺ vermek cidden büyük bir hata, çünkü hak etmiyor o fiyatı. Ayrıca B450 chipsetli anakartlara bu bütçede bakılmaması lazım, bir de seçtiğin model de iyi değil çok, hani B450 Pro4 olsa gideri var yine.
Söylemeyi sevmiyorum ama bütçe yükselt, B550M PRO-VDH WIFI öneririm en aşağı, sağlam anakarttır kendisi, PRIME B550M-K'yı tokatlar.
OC derdim yok aslında yine de MSİ mı tercih etmeliyim?
Hepinize tek tek teşekkür etmek yerine buraya yazıyorum herkese önerileri ve tavsiyeleri için teşekkür ediyorum. Büyük ihtimalle B550M PRO-VDH WIFI modelini satın alacağım

OC derdim yok aslında yine de MSİ mı tercih etmeliyim?
Kesinlikle. VRM sadece bi' tane iyi yanı, daha çift M.2 slotu olması avantajı var(TUF B450(M)-PRO ve diğer çift M.2 slotlu B450 chipsetli anakartlarda ikinci M.2 slotu 2000 MB/saniye bant genişliğine [PCIe 3.0 x2 veya PCIe 2.0 x4] sahip oluyorsun, B550 chipsetli anakartlarda işlemci ve chipset arasındaki link PCIe 3.0 olduğu için -B450'de PCIe 2.0- bu sorun yok), çift RGB ve ARGB girişi olması avantajı var, her türlü avantajdasın yani.
Eski köye yeni adet gelsin. B450 chipsetli anakartların yüzüne bakma, birazcık para koymaya çalış, B550M PRO-VDH WIFI veya alabilirsen MAG B550M BAZOOKA al.
MAG B550M BAZOOKA zaten B550M PRO-VDH WIFI'ın üst modeli gibi, VRM soğutması falan daha iyi.

Geri
Yukarı