B550M PRO VDH BIOS downgrade yapmak zararlı mı?

Mehmet18

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben bir hata yaptım. Beta BIOS güncelledim. Anakartım MSI B550M PRO VDH. FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Son sürüm beta olmayan BIOS'a geçmek istiyorum. Bir videoda çok tehlikeli dediler. Doğru mu?
İşlemci kendi kendine 4200 MHz'den 3600 MHz'e falan düşüyor. Acaba yeni sürüm çıkar mı?

Sorun yaşıyorsan düşür neden bekleyesin boşuna? Yükseltirken de tehlike vardı ama yükselttin ve bir şey olmadı. Aynı şekilde düşürebilirsin.

Arkadaşlar, ben bir hata yaptım. Beta BIOS güncelledim. Anakartım MSI B550M PRO VDH. FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Son sürüm beta olmayan BIOS'a geçmek istiyorum. Bir videoda çok tehlikeli dediler. Doğru mu?
İşlemci kendi kendine 4200 MHz'den 3600 MHz'e falan düşüyor. Acaba yeni sürüm çıkar mı?

Doğru üreticinin BIOS'unu flash ladığın müddetçe garanti kapsamından çıkmaz anakart.
Ayrıca dediğin gibi bir sorun olması ihtimali anakartın veya işlemcinin durduğu yerde yanma ihtimalinden azdır bence🙈

Ayrıca 4200 mhzde o.c. işlemi yapıldıysa bios güncellenince tüm ayarlar gideceğinden stock ayarlara dönmüş olabilir verdiğin örnekte bu bozulduğu anlamına gelmez yeniden ayar yapmak gerekir.

Doğru üreticinin BIOS'unu flash ladığın müddetçe garanti kapsamından çıkmaz anakart.
Ayrıca dediğin gibi bir sorun olması ihtimali anakartın veya işlemcinin durduğu yerde yanma ihtimalinden azdır bence🙈

Ayrıca 4200 MHz'de o.c. İşlemi yapıldıysa BIOS güncellenince tüm ayarlar gideceğinden stock ayarlara dönmüş olabilir verdiğin örnekte bu bozulduğu anlamına gelmez yeniden ayar yapmak gerekir.

Yok OC yapmadım 4200 MHz'den 3200 3600 MHz'lere kadar düşüyor çıkıyor oyunda önceden böyle değildi.
Yok OC yapmadım 4200 MHz'den 3200 3600 MHz'lere kadar düşüyor çıkıyor oyunda önceden böyle değildi.

Şu an siteye baktım yeni guncelleme gelmiş sanırım guncellemenin yanında beta versiyon yazmıyordu.
Onu indirip kurdum ayni sürümümu kurdum?
Sorun yaşıyorsan düşür neden bekleyesin boşuna? Yükseltirken de tehlike vardı ama yükselttin ve bir şey olmadı. Aynı şekilde düşürebilirsin.

Şu an siteye baktım beta versiyon yazmıyordu yeni guncellememi gelmiş yoksa beta versiyondan mi cıkmış anlayamadım.

Gene aynı oyundayken işlemci sabit 4.2 GHz de değil 3600 MHz'lere falan düşüyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı