B550M S2H anakarta Gamepower ARGB bağlantısı nasıl yapılır?

Emir Çolak

Centipat
Daha fazla  
Hocam, ben B550M S2H anakart kullanıyorum ve bu anakartı da Gamepower'ın warcry kasası içerisinde kullanıyorum ama benim kasada RGB kontrolcüsü çıkmadı. Onun yerine sadece fanları birbirine bağlayan bir tarz Hub gibi bir aparat takılı.

Bu aparat üzerinde ARGB kablosu var ve anakart üzerinde de bir tane D LED girişi var. Şimdi ben bu D LED'e bağlantı yapsam da Gigabyte'ın RGB Fusion uygulamasından değiştiremiyorum. Digital LED yazan kısmı "off" olarak değiştiriyorum mesela kasa fanları değişmiyor. Acaba kabloları mı yanlış bağlıyorum diye düşünüyorum şu anda... Zaten anakartı Gigabyte sitesinden bahsettiğim girişlere bakarak hangi kabloyu nereye taktığımı anlayabilirsiniz.

Kontrolcüyü anakarta bağladıktan sonra kontrolü anakarta vermen lazım.

Nasıl yani? Kasanın içerisinde kumandası yok onu diyorsanız. Ama bütün fanları birleştiren aparatı diyorsanız anakartın D LED kısmına bağladım.

ScreenShot_20210204145442.png

Yukarıdaki anakartın fotoğrafı üzerindeki altta yazan adreslenebilir LED başlığı olarak gözüken kısma bağladım.

ScreenShot_20210204150317.png

Sağdaki kablo anakarta bağladığım kablo ama normalde bu kablo ucu iki tane uca ayrılıyor yukarıdaki görselde olduğu gibi (yanlış olmasın soldaki gibi 3 uçlu bir dişi kablo sadece, aynısı olup olmadığından emin değilim), sadece sağdakini bağladım solundaki kabloyu da mı bağlamam lazım acaba diye düşünüyorum.
Ayrıca kontrolü nasıl anakarta vereceğimi de bilmiyorum, RGB Fusion yazılımı üzerinden değiştirmeyi denediğimde hiçbir şey olmuyor. Farklı bir driver olabilir mi acaba? Siz daha bilgilisiniz bütün yaptıklarımı anlattım kablolamada mı sıkıntı var yazılımsal mı sıkıntı var söylerseniz sevinirim. Nitekim anakart da ARGB destekli fanlar da :(

Geri
Yukarı