Çözüldü B560M PRO sistem her açılışta BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arslanbey1905

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni aldığım parcalar MSI 560M Pro anakart, 32 GB RAM, i5 11400F işlemci. Montaji bitirdikden sonra PC'yi actigimda BIOS'a otomatik giriyor.
Windows'a ulaşamıyorum.
Boot menüde HDD 1. sirada.
Sistemdeki HDD'mi ve SSD'mi görüyor PC BIOS'ta görünüyor.
RAM'ler de ayni şekilde.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Sadece tarih ve saati yanlış gösteriyor.

20220803_212908.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm.

Settings>advanced>bios CSM /uefi mode kismina gelip CSM yapinca düzeldi. Sorun yaşayan arkadaşlar icin umarım çözüm olur. Ayrica teşekkürler hocam sanada zamanini aldim🙏
Aynen daha bugün degistirdim parcalari sistemim her şey yuklu sorunsuz eski parcalarla bugün kullaniyordum ama yeni parcalari taktikdan sonra surekli BIOS'a atiyor geçemiyorum

Diskiniz eski kullandığınız disk mi?
Windows boot kısmı bozulmuş olabilir mi belki. Windows kurulum diskiniz varsa onunla tanıtmayı ya da açıp bakmayı denediniz mi?
Aslında yeni bir ayrı disk taktıysanız belki de boot önceliği ona geçmiş olabilir.

Son düzenleme:
BIOS içinden bir ayar ile işletim sistemine düşülüyordu ama unuttum. Benim başıma ilk sistem topladığımda gelmişti.

Edit: @arslanbey1905 Boot bölümünde CSM başlığı altında bir ayar olacak. Ben UEFI and legacy olarak seçim yaptığımda düzelmişti.

Son düzenleme:
Sorunu çözdüm.

Settings>advanced>bios CSM /uefi mode kismina gelip CSM yapinca düzeldi. Sorun yaşayan arkadaşlar icin umarım çözüm olur. Ayrica teşekkürler hocam sanada zamanini aldim🙏

Dosya Ekleri

• 20220803_221633.jpg
    20220803_221633.jpg
    271,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CSM kaynaklı olduğu üstünde yüksek tahminim vardı çünkü başıma geldi. Geçmiş olsun...
Cok teşekkürler hocam saolun:) Fakat xmp açıpram frekanslarini 3200 e çekince mavi ekran hatasi vermeye başladı. Aslinda ankartim ve işlemcim 3200 mhz kaldiriyor sirf bu yüzden bu parcalari sectim saka gibi

Cok teşekkürler hocam saolun:) Fakat xmp açıpram frekanslarini 3200 e çekince mavi ekran hatasi vermeye başladı. Aslinda ankartim ve işlemcim 3200 mhz kaldiriyor sirf bu yüzden bu parcalari sectim saka gibi
20220803_224422.jpg
20220803_224422.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı