Çözüldü B650M-A Wi-Fi 2 sistemde boş SSD'yi sökünce otomatik BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Beşiktaş
Daha fazla  
Meslek
Mali İşler
Arkadaşlar merhaba,
Masaüstü bilgisayarımda boş duran 2 adet SATA SSD'den bir tanesini söktüm. Bilgisayarı açtığımda BIOS'a giriyor otomatik, burayı aşamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD montajlı duruyor, ona dokunmadım.

Anakartım ASUS Prime B650M-A Wi-Fi 2

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Masaüstü bilgisayarımda boş duran 2 adet SATA SSD'den bir tanesini söktüm. Bilgisayarı açtığımda BIOS'a giriyor otomatik, burayı aşamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD montajlı duruyor, ona dokunmadım.

Anakartım ASUS Prime B650M-A Wi-Fi 2

Hocam neden olduğuyla alakalı bir fikrim yok fakat aynı sorunu bende yaşadım. Eğer şuanki Windows kurulu SSD'ye en başta Windows kurarken diğer SSD'de sisteme takılıysa bundan sonra ikisini de takmanız gerekiyor Windows açılması için. 3 gün önce BIOS'un içinden geçtim fakat yine çözememiştim harddiskleri geri taktım Windows açıldı.

Load default settings>save and exit yapın.
Default ayarlara döndüm ancak olmadı.

Hocam neden olduğuyla alakalı bir fikrim yok fakat aynı sorunu bende yaşadım. Eğer şuanki Windows kurulu SSD'ye en başta Windows kurarken diğer SSD'de sisteme takılıysa bundan sonra ikisini de takmanız gerekiyor Windows açılması için. 3 gün önce BIOS'un içinden geçtim fakat yine çözememiştim harddiskleri geri taktım Windows açıldı.
Bende tekrar taktım açılıyor ama çıkarınca biosa atıyor:(

Default ayarlara döndüm ancak olmadı.

Bende tekrar taktım açılıyor ama çıkarınca BIOS'a atıyor:(

Bildiğim kadarıyla çözümü format atıp Windows kurarken sadece SSD'nin takılı olması.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı