B660 anakarta RAM O.C. Yapılabilir mi?

KeljiX

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime B660-Plus D4
İşlemci
İntel i5-13600K
Intel i5 13600K işlemcim ve ASUS Prime B660-Plus D4 anakartım mevcut. Belleklerimin CL ve MHz değerlerini overclock edebiliyor muyum? Mümkün müdür? B660'larda O.C. Olmuyor diye bir yazı okumuştum.

Anakart destekliyor mu diye sormak amacıyla yazmıştım.
G.Skill Ripjaws V DDR4-4266MHz CL19-26-26-46 1.50v 32 GB (2x16 GB)
CL16 yapmak istiyorum. MHz değeri sabit kalsın istiyorum.

CL19'dan CL 16 ya düşürüp ayni MHz de tutmak zor gibi görünüyor CL değeri düşürdükce MHz'den de biraz feragat etmek gerekiyor yine de daha bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim bir de G.Skill işlemciler çipleri fazla o.c için elverişli olmayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
CL19'dan CL 16 ya düşürüp ayni MHz de tutmak zor gibi görünüyor CL değeri düşürdükce MHz'den de biraz feragat etmek gerekiyor yine de daha bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim bir de G.Skill işlemciler çipleri fazla o.c için elverişli olmayabilir.

Elimde bu RAM var.

Bunu iade edip G.Skill almayı planlıyorum. Hangisinde kalacağım konusunda kararsızım. Bu RAM'i CL16'da sabit tutup 4000MHz'e yükseltmek mümkün olur mu? V3.31 tahmini çipi ise Micron B/E/D'lerden biri.

Bilgili arkadaşlar yanıt verirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde bu RAM var.

Bunu iade edip G.Skill almayı planlıyorum. Hangisinde kalacağım konusunda kararsızım. Bu RAM'i CL16'da sabit tutup 4000MHz'e yükseltmek mümkün olur mu? V3.31 tahmini çipi ise Micron B/E/D'lerden biri.

Bilgili arkadaşlar yanıt verirse çok sevinirim.

BIOS'tan RAM frekansını 4000 MHz ayarlayın CL değerini de 16 yapıp kaydedin olacak mı bakalım.

BIOS'tan RAM frekansını 4000 MHz ayarlayın CL değerini de 16 yapıp kaydedin olacak mı bakalım.

Çok isterim ama iade potansiyeli olduğu için kutusunu açmadım. Buradan gelen yanıtlara göre ya iade edeceğim ya da Corsair'in kutusunu açıp söylenenleri yapacağım.

@Tolga Samet

Son düzenleme:

Geri
Yukarı