B660 Plus anakarta RX 6700 XT ve Renegade SSD uyumlu olur mu?

ouzclk7

Centipat
Daha fazla  
ASUS Prime B660 Plus ATX anakart.
RX 6700 XT ekran kartı ve Kingston Fury Renegade 1 TB SSD ile uyumlu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her anakarta her ekran kartı uyumludur, anakartta fazladan SATA 3 portu ya da M.2 SSD desteği varsa yine sıkıntı olmaz.
Ekran kartım PCI 4.0 yuva destekliyor aynı şekilde anakartımda PCI 4.0 destekliyor fakat yanında bir de SafeSlot core+ yazısı vardı aklım buraya takılmıştı ekran kartı uyumluluğu konusunda orasını anlamadım

Cevap için teşekkür ederim anakartımın özelliklerine baktığımda PCI 4.0 yerinde SafeSlot Core+ yazısı vardı buraya takıldığım için sormuştum aslında bu tam olarak ne oluyor?

SafeSlot Core+ yazısı vardı buraya takıldığım için sormuştum aslında bu tam olarak ne oluyor?
Onun anlamı, ekran kartı slotunun ekstra güçlendirmeye sahip olmasından geliyor.

"PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot Core+, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur."

Onun anlamı, ekran kartı slotunun ekstra güçlendirmeye sahip olmasından geliyor.

"PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot Core+, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur."
Rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın benim bugün Asus Prime B660-Plus D4 anakartım ve i5 12400F işlemcim kargodan geldi anakart kutusu üzerinde Next Gen Cpu Ready yazıyor bu tam olarak ne oluyor? Anakartımı 13. nesil işlemciye mi güncelleyip öyle mi göndermişler?

Yeni konular

Geri
Yukarı