Baba mesleği mi üniversite mi?

Chasei

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba 15 yaşında lise ikide okuyan bir öğrenciyim. İleride dijital oyun tasarımcısı olmayı hedefliyordum normalde, bölüm hakkında bayağı da araştırma yapmıştım. Aslında bölüme gitmek istiyorum ama büyük ihtimalle en fazla %60-70 arası bir burs alabileceğim. Ailemin bu parayı ödeyebilecek gücü var, ama ben 4-5 yılımı verip üstüne para verip aileme yük olmayı fazla istemiyorum. Bu yüzden liseden mezun olduktan sonra babamın yanında, babamın mesleği olan (modelist-moda tasarımcılığı) yapmayı düşünüyorum. Modelistlik programları ile ilgili geçen sene zaten temelimi atmıştım. Bir bilgi birikimim var yani. Sizce üniversiteye mi gitmeliyim yoksa lise mezunu olup babamın mesleğini mi yapmalıyım. (bu arada iki mesleği de yapmayı seviyorum.)
Fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum.

Üniversiteye git hayallerini gerçekleştir seçtiğin bölüm de önü açık güzel bir meslek. Ailenin maddi durumu yetiyorsa çok dert etme derim ben, onlar zaten senin için ellerinden geleni yapmak isterler. Sen çok dert ediyorsan bu durumu okuldan kalan zamanında babanın mesleğinde ona yardımcı olursun veya part time çalışırsın.

Bunu okuyacağım bölümde yapabileceğimi pek sanmıyorum, daha çok uygulamalı olarak ilerliyor dersler. Birde bölüm birazcık kendini geliştirmene bağlı, ilerlemek istiyorsan kendi başına projeler üstünde çalışmak zorundasın

Yeni konular

Geri
Yukarı