Babaannemin kardeşinin kızıyla evlenirsem doğacak çocuk hasta olur mu?

Selam herkese, garip bir konu biliyorum ama babannemin kardeşinin kızı ile sevgiliyiz. Şu an acayip uzaktan bir akrabam. Evlenirsek ileride çocugumuzda bir hastalık ortaya çıkar mı? Test falan yaptırmam gerek mi?

Not: İkimiz de 2007'liyiz.

Dipnot: Babam ve annem kuzen taşıyıcı olabilirim :D.
Sweet home Alabama.

Akraba evliligisin, zihinsel sorunun da olabilir senin. Uzak dur akrabandan :)

Anneannem ve dedem kuzenler. Doğan 3 çocuktan 2'si mal; 1'i normal, o da annem.
Riske atmaya değmez.
Bizim de akraba evliligi tanidigimiz var ama kan bagimiz yok, is arkadasiydi babamin. Kizlari okula gidemiyor, zihinsel engelliler.

Selam herkese, garip bir konu biliyorum ama babannemin kardeşinin kızı ile sevgiliyiz. Şu an acayip uzaktan bir akrabam. Evlenirsek ileride çocugumuzda bir hastalık ortaya çıkar mı? Test falan yaptırmam gerek mi?

Hocam, biraz erken değil mi?

Bence akraba evliliği yapmamalısın. Akrabayla evlenmek kulağa tuhaf gelmiyor mu sence de?
Başka kız mı kalmadı bulursun daha iyisini daha güzelini.

Ya kanka şöyle söylemek gerekirse akraba evlilikleri normal evliliklere oranla biraz daha risk içeriyor yani normalde %3 ise akraba evliliğinde %7 gibi düşün. Doğan çocuk da kesin hasta, sakat, sma olmaz merak etme ama kardeşim akraba evliliği yapma sana kız mı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı