Babam ifadeye çağırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nereden troll kanısına vardın? Neden troll olsun? Gece aklıma takıldı diğer sitelerde bu konuda doğru düzgün aydınlatıcı bir metin yoktu ben de rastgele bir forum sitesine girip sorma gereksinimi duydum. Neden troll olsun sıkıntılı mısınız?

Evet 30 yaşında değilim basit bir soru soracağım için rastgele girdim yaş kısmını, 19 yaşındayım var mı başka soru? Bu forumdaki arkadaşlar niye böyle?
Hadi troll olmasın de. Nedenini bilmeden bir şey diyemezsiniz.

Neden yalan olsun arkadaşlar siz sorunlu musunuz? Hassas konular için de yardım isteyemez olduk saldıracaksanız hiç yazmayın konuma falan. Konuda troll içerikli bir mesaj mı var troll'un anlamını biliyor musunuz acaba? Gereksiz mesaj atmak yasak değil mi konulara? Birazdan yardım istedim diye vatan haini ilan edilirim öyle bir forum çünkü burası anladığım kadarıyla.
@Berkay Davas ve @ItsAllGoodman isimli arkadaşlardan da şikayetçiyim. Konuyla alakasız boş mesajlar atıp konuyu kirletiyorlar, her konuya bilip bilmeden boş boş saldırıp troll mührü vuran kitlelerdenler sanırım. Hiç kimse kusura bakmasın yardım için açılmış bir konuda böyle önyargılı, alakasız, içi boş mesajları görmek zorunda değilim ben gece gece.

Son düzenleme:
Babanızı şüpheli olarak değil de belki de sadece bir konuda bilgisine başvurmak için de çağırmış olabilirler. Tutuklama olsa eve gelip alırlar diyenleri kesinlikle tınlama. Polis veya savcı tutuklama kararı veremez. Olsa olsa göz altıdır o. Şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulduktan sonra savcı gerekli görürse tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk eder şüpheliyi.

Olası bir olumsuz durumda (Babanız şüpheli olarak çağrıldıysa) kesinlikle avukatınızla birlikte ifade veriniz. Avukatınız olmadan ifade vermeyiniz. Şayet avukatınız yoksa veya avukat tutacak maddi gücünüz bulunmuyorsa barodan kendinize avukat atanmasını talep edebilirsiniz. Avukatınız olmadan hiçbir soruya cevap vermek zorunda olmadığınızı unutmayın.

Benim buradan verebileceğim hukuki bilgi bu kadar olur. Daha detaylı hukuki bilgi için mutlaka çevrenizdeki bir avukata danışınız.​

Babanızı şüpheli olarak değil de belki de sadece bir konuda bilgisine başvurmak için de çağırmış olabilirler. Tutuklama olsa eve gelip alırlar diyenleri kesinlikle tınlama. Polis veya savcı tutuklama kararı veremez. Olsa olsa göz altıdır o. Şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulduktan sonra savcı gerekli görürse tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk eder şüpheliyi.

Olası bir olumsuz durumda (Babanız şüpheli olarak çağrıldıysa) kesinlikle avukatınızla birlikte ifade veriniz. Avukatınız olmadan ifade vermeyiniz. Şayet avukatınız yoksa veya avukat tutacak maddi gücünüz bulunmuyorsa barodan kendinize avukat atanmasını talep edebilirsiniz. Avukatınız olmadan hiçbir soruya cevap vermek zorunda olmadığınızı unutmayın.

Benim buradan verebileceğim hukuki bilgi bu kadar olur. Daha detaylı hukuki bilgi için mutlaka çevrenizdeki bir avukata danışınız.​
Çok teşekkür ediyorum şüpheli olarak çağırılıp çağırılmadığını karakolda mı öğreneceğiz?

Geçmiş olsun, 2-3 saat içinde ifadesini alıp aracı yoksa eve kadar bırakıyorlar. Sıkıntı yok.

Kuralları çiğneyip beni tahrik edenlere rapor atmayıp forumla alakalı izlenimimi dile getirdiğimden mütevellit bana rapor attığın için teşekkürler. Ben de seni raporlayayım hemen konuyla alakasız mesajdan dolayı.

Küçük şeyler için ifadeye çağırırlar mı peki hocam biraz panik yaptım.

Sanırım 2-3 kere ifadeye çağrılmıştım trafik kazasından ve polisin dinlediği bazı numaralarla geçen konuşmalarımdan ötürü. Sonunda bir şey çıkmadı verdik ifadeyi döndük, olağan şeyler bunlar.

Benim eski iş yerimde Özel güvenlik belgesiz çalıştığım için ifadeye çağırılmıştım. Herhangi bir ceza vs olmadı bana, patronlar para cezası falan ödedi diye hatırlıyorum. Her ifadeye çağırılan suçlanıyor diyemeyiz. Başka kendinin tanık oluğu bir olayla ilgili soru soracakta olabilirler.

Hocam şüpheli olarak çağırılıp çağırılmadığını karakolda mı öğreneceğiz lütfen cevaplar mısınız benim için önemli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı