Babam sürekli kavga çıkartıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizde de benzer bir durum var. 2 yıl evde kalmak herkesi etkiledi. Belki kızabilirsiniz ama kulaklığınızı takın, bir yere oturun, kimseyi duymayın.
Zaten öyle yapıyorum fakat annem ağladığında üzülüyorum, benim yerimde yatması için ikna ettim. Bende salonda yatıyorum mecbur :(
Sen de ailenden herkesi tüm dünyaya teşhir ediyorsun.
Yardım istiyorum suç mu? Eğer olurda babam şiddete başlarsa annemi kaybetmek istemediğimden üstelik yaşımda küçük olduğundan siz büyüklerimden yardım almak istedim. Madem adam akıllı cevap vermiyeceksin çıkıp gidebilirsin konumdan.

Zaten öyle yapıyorum fakat annem ağladığında üzülüyorum, benim yerimde yatması için ikna ettim. Bende salonda yatıyorum mecbur :(

Yardım istiyorum suç mu? Eğer olurda babam şiddete başlarsa annemi kaybetmek istemediğimden üstelik yaşımda küçük olduğundan siz büyüklerimden yardım almak istedim. Madem adam akıllı cevap vermiyeceksin çıkıp gidebilirsin konumdan.
Babanı da açtığın konu ile kendin kışkırtmışsın.

Bu kadar kalpsiz olunmaz adam çaresizlikten konu açmış yazdığına bak.
Arkadaşlar babam son 1 yılda falan aşırı derecede kavga çıkartmaya başladı annem a dese kavga b dese kavga çıkartıyor artık. Kavgalarında şiddet veya küfür kullanmıyor fakat annemin kalbini kırıyor devamlı çok sert konuşuyor. Şiddet kullanmasa bile kavgalarını o kadar arttırdı ki polisi arayasım geliyor artık. Halam başka tanımadığı adamlarla bir şeyler yaşamış üstelik adam evliymiş annemde bunu biliyor o evli olan adamın akrabası da halamın tüm tanıdıklarını bulup mesaj attı buna dair konu açmıştım önceden. Babam bu olaydan sonra artık kardeşinin yaptığı pislikleri annemin bildiğinden midir bilmiyorum her şeyden kavga çıkartıyor (babamda o mesajdan sonra öğrendi halamın yaptıklarını). Üstelik küçükte bir kardeşim var oda araya sürekli kavga mazereti atıyor. Babam geldiğinde tırnağım ağrıyor ayağım ağrıyor gibi şeyler söyleyip babamı anneme karşı kızdırıyor ara sıra. Kasıtlı yapmıyor tabii küçük fakat kavgayı fitillendiriyor sürekli. Bu halamın yaptığı olaydan mıdır tam emin değilim fakat kavgalar o mesajdan sonra artmaya başladı. Ne yapmam lazım artık ben korkuyorum annem yerine lütfen bir şeyler önerin.
Babanla oturup konuşman lazım polisi aramadan önce . Sen konuşamıyorsan kuzenin veya güvendiğin bir abin ile durumu paylaş tek başına üstesinden gelmeye çalışma güvendiğin insanlardan yardım iste. Baban şiddete veya küfüre hakarete başlamadığı sürece polisi çağırman yalnızca bunlara başlamasına sebep olur bence.

Babanı da açtığın konu ile kendin kışkırtmışsın.

Babası burada konu açtığını nereden bilsin ya da buradakiler bu konuyu açanın kim olduğunu nereden bilsin sanal ortam burası çocuk buradaki insanlardan tavsiye istiyor boş yapmanızı değil.

Çocuk tavsiye istiyor bakın ben burada oturuyorum adım bu babam bu demiyor sanal alemde zor durumda kalmış tavsiye bekliyor bu dünyada neler neler yaşanıyor bu çocuğun ailesinin tartışıyor olmasımı ayıp ya da tuaf bir durum.

Babası burada konu açtığını nereden bilsin ya da buradakiler bu konuyu açanın kim olduğunu nereden bilsin sanal ortam burası çocuk buradaki insanlardan tavsiye istiyor boş yapmanızı değil.
İstanbulda yaşıyorum ve birde düşünün ne kadar fazla vaka olabileceğini buna benzer bu şehirde,15 Milyon kişi yaşıyor sanki tek benim mi ismim A ile başlıyor sanki tek benimmi küçük kardeşim var? Üstüne babam technopat bile kullanmıyor fakat neyse boşverin böylelerini :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı