Babamın inatçılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vereceğim de geç neticede kime verip vermediğini bilemeyeceği için inanmaktan başka şansı yok. Siyasi meseleler yüzünden ailenizle aranızı bozmayın değmez.

Vereceğim de geç neticede kime verip vermediğini bilemeyeceği için inanmaktan başka şansı yok. Siyasi meseleler yüzünden ailenizle aranızı bozmayın değmez.
Öyle bir ailem olsaydı hayatımdan silerdim direkt.

Sağ olun hocam da cidden sinir ediyor. Sırf onun istediği partiye oy vermediği için evini evden atmak nedir ya? Bana muhalefet olmayacaksın diyor Allah Allah. Çok bekler.

Hocam oy atmaya sizinle girecek değilya. Tamam atacağım deyin geçin büyütmeye gerek yok yanlış anlamayın fakat cahilin fikri değiştirilemez.

Cahilin fikri değiştirilemez

Çok mesaj gelmiş konuya hepsini de okudum. Bu nedenden dolayı babamla siyaset yapmıyorum. 21 yaşımda olduğumda seçim olacak ve ben o zamana kadar evde olmayacağım artık eğer hedefimi gerçekleştirip İstanbul'da okursam. Ayrıca zaten 3 aparr ve 1 ev var o yüzden o evde yaşamaya başlarım. Koyması bir şeyi değiştirmez yani :D.

Konuya cevap veren herkese teşekkür ederim iyi akşamlar.

AKP'li akrabam yok ama olsa hayatımdan silerdim.
Baba için aynı olmuyor maalesef.

Öncelikle seni anladığımı bilmeni isterim. Sakın öfkeyle hareket etme burada açtığın bu konuda sana tavsiye ya da nasihat verebilecek yaşa erişkin kişi sayısı çok az. Bu nedenle mantık çerçevesinde olmayan hiçbir yorumu ciddiye alma. Bu yaşlarda böyle şeyler olması normal karşılanır ülkemizde çünkü anne babalarımız çok ister kendileri gibi olmamızı, onlar gibi düşünelim onlar gibi yaşıyalım isterler mümkün mü? Değil. Babanla kavga et tartış ama baban olduğunu unutma, elinden geldiği kadarıyla sakin olup sükunetle davranmaya çalış. Bu dönemler geçici, sen sana saygı duyulsun istiyorsun fakat kaç yaşına gelirsen gel onun hep çocuğu olacaksın. Karakter gereği baskın bir yapısı var ise sen ona karşı mütevazı olmaya çalış. Şahsen bende evli çocuklu bir erkek olarak kendi babama çok kızdığım hatta hayatımdan çıkartmak istediğim anlar oldu bir anlık öfkeyle düşündüğüm şeylerdi bunlar. Biraz zaman geçtikten sonra inan kıyamıyorsun çünkü yoldan geçen herhangi biri değil ebeveynlerimiz, onların senin hayatında hep olacağını iyisi ile kötüsü ile anne, baban olduklarını unutma. Siyaset olarak yalan üzerine kurulmuş çıkarlar için birbirinizi üzmeyin. Değmez birbirinizin kıymetini bilin. Depremde olduğu gibi ölüm bir gerçek ve giden geri gelmiyor. Sevgilerimle…
Konuda ciddiye aldığım bir kaç kişidenşiniz. Ailemden silerdim diyenler var fakat ben öyle düşünmüyorum. Konuyu bir anlık sinirle yazmıştım. Babam beni koysa bile fazla küs kalamaz. Boş konuşmayı sever ama aslında koyamaz o da biliyor aslında da onun gibi düşünmemi istiyor.

Çıkıp gidebilirsin kimse seni zorlamadı. Gereksiz mesajdan raporluyorum direk. İnternette doxxlanmayı umursuyorum mu sanıyorsun? Gel adımı soyadımı vereyim istersen çok önemli değil.

Yani verdiğin oyu bilemeyecek "he tamam ona vereceğim" demek zor olmamalı bence.

Yani öyle baba olmaz olsun gibi salak saçma laflara gerek yok. Emin ol olmasaydı belki bu duruma bile gelemez özlemini çekerdin.

Ayrıca daha bu seçim oy veremiyorsun neyin tantanası bu arkadaş. Hey Allah'ım bir daha oyunu verene kadar kaç sene geçecek gelmişsin burada böyle baba olmaz olsun falan diyorsun bırakın bu işleri Allah için ya.

Akıl var mantık var daha oy veremezken ona vermeyeceğim diye ne diye kafa tutarsın ki. Bak işine he de geç ya.

Adam kime verirse verir seni alakadar etmez onun oyu. Ne sen oy kullanırken kabine o girecek yanında ne de o girerken sen yanında girecen.
Bir anlık sinirle yazmıştım haklısınız. Ben sadece onun doğruları görmesini istiyorum hocam. İnsan sinirli olunca ne yaptığını pek bilmiyor. Tabii ki onu seviyorum ve beni aslında kapıya koymayacağını da biliyorum.

Türkiye o kadar berbat bir yozlaşmanın eşiğinde ki bir yere gidiyorsun tek konuştuğumuz siyaset. Siyaset, yaşam üstü birşey haline geldi.

Sağ olun hocam da cidden sinir ediyor. Sırf onun istediği partiye oy vermediği için evini evden atmak nedir ya? Bana muhalefet olmayacaksın diyor Allah Allah. Çok bekler.
Hocam reise verdim oyu deyip başka birine verseniz nolur ki?kime verdiğinizi mi araştıracak?

Burada parti hakkında olan şeyler, Parti'nin yaptıkları vs. bir şey değiştirmez. Birinin herhangi bir şekilde başkasının oyunu zorla alma ve bu konuda tehdit etme hakkı yok zaten, sebebi ne olursa olsun. Sadece öneride bulunabilir, tartışmalar sonucu tavsiye verilebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı