Babamın inatçılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çöpe attık lafı gelişi geçimsizdi çalışmazdı, huzursuzluk çıkarır anneme bağırırdı hiçbir sorumluluğunu yerine getirmezdi, 6 sene önce boşandılar, kurtulduk.

Boşanan ebeveynlerin ikinci evlilik yaptı mı?

Demek istediğim o kadar şey var ki anlatamıyorum cidden. Böyle bir baba olamaz cidden. Dediği şey "Malum partiye oy vermezsem kapı dışına koyarmış". Vermeyeceğim koyarsa koy öyle babam olmasın daha iyi dedim ben de. Cidden koyarsa koysun hayatı boyunca benden de bir yardım beklemesin. Daha saygı duymayı bile bilmiyor. Evde kavga ettiğimizde küfür etmeyi çok sever ama hayır Müslüman o ya. Sigarasını da içer vücudunun içine eder sonra bana sağlıklı beslenmiyon diye laf söyler. Ya cidden böyle baba olmaz olsun ya. Neyse zaten hedefime ulaşırsam İstanbul'da okuyacağım o evde kalmak zorunda olmayacağım hafta içinde en azından. Kullanıcı haberleri kısmında hep bu partinin yaptıklarını attım ama yok hala kör bağnazlık yapıp o partiyi tutuyor. Aday olamaz anayasaya bak diyorum başkanlık sistemine geçildi diyor. Ne yapacağım bu adamla ben ya?
Sen kapıyı çek çık. Kolay gelsin işin zor.

Demek istediğim o kadar şey var ki anlatamıyorum cidden. Böyle bir baba olamaz cidden. Dediği şey "Malum partiye oy vermezsem kapı dışına koyarmış". Vermeyeceğim koyarsa koy öyle babam olmasın daha iyi dedim ben de. Cidden koyarsa koysun hayatı boyunca benden de bir yardım beklemesin. Daha saygı duymayı bile bilmiyor. Evde kavga ettiğimizde küfür etmeyi çok sever ama hayır Müslüman o ya. Sigarasını da içer vücudunun içine eder sonra bana sağlıklı beslenmiyon diye laf söyler. Ya cidden böyle baba olmaz olsun ya. Neyse zaten hedefime ulaşırsam İstanbul'da okuyacağım o evde kalmak zorunda olmayacağım hafta içinde en azından. Kullanıcı haberleri kısmında hep bu partinin yaptıklarını attım ama yok hala kör bağnazlık yapıp o partiyi tutuyor. Aday olamaz anayasaya bak diyorum başkanlık sistemine geçildi diyor. Ne yapacağım bu adamla ben ya?
''Tamam'' de oy atma. Yani kabinde yanyana durmuyorsunuz ya. Benim de maalesef tanıdıklarım var sinirlenmemek elde değil ama kafayı da sıyırmamak gerek.

Demek istediğim o kadar şey var ki anlatamıyorum cidden. Böyle bir baba olamaz cidden. Dediği şey "malum partiye oy vermezsem kapı dışına koyarmış". Vermeyeceğim koyarsa koy öyle babam olmasın daha iyi dedim ben de. Cidden koyarsa koysun hayatı boyunca benden de bir yardım beklemesin. Daha saygı duymayı bile bilmiyor. Evde kavga ettiğimizde küfür etmeyi çok sever ama hayır Müslüman o ya. Sigarasını da içer vücudunun içine eder sonra bana sağlıklı beslenmiyon diye laf söyler. Ya cidden böyle baba olmaz olsun ya. Neyse zaten hedefime ulaşırsam İstanbul'da okuyacağım o evde kalmak zorunda olmayacağım hafta içinde en azından. Kullanıcı haberleri kısmında hep bu partinin yaptıklarını attım ama yok hala kör bağnazlık yapıp o partiyi tutuyor. Aday olamaz anayasaya bak diyorum başkanlık sistemine geçildi diyor. Ne yapacağım bu adamla ben ya?

Aynı oy kabninde oy vermiceğinize göre malum partiye oyu verdim de geç.

Biz milliyetçi bir evde büyüdük. En eski ülkücülerdeniz, belki de sonu. Rahmetli annem DSP-MHP zamanında gitti oyunu ecevite attı. Peder MHP at dedi hatta Trabzonlu komşumuza da tembihlemişti. Neyse biz beraber girdik, annem oyunu DSP attı. Sonrasında söyledi. Bizde kızma olmadı. Hatta sonunda gülündü, kara oğlanı tüm Türkiye severdi. Ben ilk oyumu attığımda bana şu partiye at demedi. Zaten malum partinin 2002'den karşıtıyız :D Demiş olsaydı sert tavır alacağını biliyor. 3 kardeşin hiçbiri şuna atın demez. Bizde son atacağımız güne kadar konuşuruz. Mahalle muhtarında bile sandık öncesi orada bir çevreyi yoklarız, o sakat iş çünkü. Neyse kardeşim uzatmadan söyleyeyim, aileni dinlemek zorunda değilsin. Baban sana malum partiye oy at derse, şu şarkıyı aç;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Meşasını almazsa paylaş :D

Hocam sen de seçim günü o zaman istediğin partiye oy ver Babana'da babanın istediği partiye oy verdiğini söyle. Ayrıca aile ile bana göre siyaset yapılmaz seçim günü hangi partiye oy vereceğini sorarlarsa babanın oy verdiği partiye oy vereceğini söylersin ne de olsa kabine kamera koyacak değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı