Babamın kartından 9.000 TL para çekilmiş

Babanızın tanıklarından birisi babanızın kartı ile o siteden alışveriş yapmış ise belki kayıtlı kalmıştır ve o kişi bunu değerlendirip tekrar alışveriş yapmış olabilir.

3D kodu geldi yazmış arkadaş kayıtlı olması bir şeyi değiştirmez kodu yazmadan işlem gerçekleşmez.

Easy cep üzeriden iPhone 8 aldık daha yeni herhangi bir zararlı bir şey indirmedik.

Easy cep yenilenmiş telefon satıyor diye biliyorum?

Kart bilgilerini güvende tutmak kullanıcının sorumluluğundadır. 3D Secure'u geçebileceklerini sanmıyorum, hikaye pek gerçekçi gelmedi.

Bana da garip gelen durum o zaten. 3D Secure geçme ihtimalleri yok daha önce tonlarca alışveriş yaptık başımıza ilk defa böyle bir şey geldi.

Kart bilgilerini güvende tutmak kullanıcının sorumluluğundadır. 3D Secure'u geçebileceklerini sanmıyorum, hikaye pek gerçekçi gelmedi.

Belki de 3D Secure kullanmıyor site ve bundan dolayı parayı çektiler. Aynı şekilde 1500TL Turkcell'den para çekmeye çalıştılar o sonuçlanmadı.

Babanızın kodu vermediğine emin misiniz sosyal mühendislik kurbanı olmuş olabilir ya da RAT yemiş telefon.

Eminim vermediğine. Korktuğum şey telefonda bir şey olması ama IPhone'da böyle bir şey olabilir mi?

Eminim vermediğine. Korktuğum şey telefonda bir şey olması ama IPhone'da böyle bir şey olabilir mi?

EasyCep'in sattığı çoğu telefon yenilenmiş kaçak IMEI'li vs oluyor zaten. iPhone olması güvenlik açığı yok demek değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı