Babamla sürekli kavga ediyorum

liera

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i7-12650H 32GB RAM 2TB NVME SSD 8GB RTX4060
Merhaba, ben sıradan bir hayatı olan liseliyim tek isteği okulunu bitirmek ve futbol oynayarak bir yere gelmek isteyen biri. Kötü alışkınlıkları olmayan ortamı olmayan çevresi olmayan sadece akşamları antrenmana giden biri. Babamla sürekli sorunlar yaşıyorum ve bu konuda babamın haksız olduğunu düşünüyorum. Babam bana hayatı boyunca hiç güvenmedi beni hep kısıtladı ne içimi dökebileceğim bir arkadaşım var ne de sevmeyi öğrenebileceğim kız arkadaşım, babam sürekli beni arar dakika başı nerdesin diye ona bazen yalan söylerim çünkü ondan korkuyorum ve o yalanımı yakaladığında her şey daha kötü oluyor ona yalan söylüyorum çünkü beni her zaman kısıtlıyor. Dün akşam da baba parka gidip müzik dinleyebilir iyim dediğimde san güvenmiyorum başka işler karıştırıyorsun ben de geleyim dedi. Ben 16 yaşına geldim ve ne hayatı öğrenebildim ne de kendi başıma bir şey yapmayı bana evde durayım diye PC aldı geçen bir de telefon aldı ama ben bunları istemiyorum ki bana güvensin istiyorum. Artık bıktım ben babamdan onun aldığı telefonu da ona verdim eski telefonuma geçtim PC'yi yatağın altına koydum ve evden gitmeye karar verdim doğru bir karar mı verdim sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben sıradan bir hayatı olan liseliyim tek isteği okulunu bitirmek ve futbol oynayarak bir yere gelmek isteyen biri. Kötü alışkınlıkları olmayan ortamı olmayan çevresi olmayan sadece akşamları antrenmana giden biri. Babamla sürekli sorunlar yaşıyorum ve bu konuda babamın haksız olduğunu düşünüyorum. Babam bana hayatı boyunca hiç güvenmedi beni hep kısıtladı ne içimi dökebileceğim bir arkadaşım var ne de sevmeyi öğrenebileceğim kız arkadaşım, babam sürekli beni arar dakika başı nerdesin diye ona bazen yalan söylerim çünkü ondan korkuyorum ve o yalanımı yakaladığında her şey daha kötü oluyor ona yalan söylüyorum çünkü beni her zaman kısıtlıyor. Dün akşam da baba parka gidip müzik dinleyebilir iyim dediğimde san güvenmiyorum başka işler karıştırıyorsun ben de geleyim dedi. Ben 16 yaşına geldim ve ne hayatı öğrenebildim ne de kendi başıma bir şey yapmayı bana evde durayım diye PC aldı geçen bir de telefon aldı ama ben bunları istemiyorum ki bana güvensin istiyorum. Artık bıktım ben babamdan onun aldığı telefonu da ona verdim eski telefonuma geçtim PC'yi yatağın altına koydum ve evden gitmeye karar verdim doğru bir karar mı verdim sizce
Hocam babanız sizi kötü bir şey yaparken yakaladı mı ve babanız dertten anlayan cana yakın birisi mi?

Hocam babanız sizi kötü bir şey yaparken yakaladı mı ve babanız dertten anlayan cana yakın birisi mi?
Hayır yakalamadı ve yapmadım az önce büyük bir kavga ettik beni akşam antrenman gelişi otostopla geldiğimi yakaladı ona söylemedim ama annemin 2 yıldır haberi vardı babamdan çekiniyorum bana niye yalan söyledin diye büyük bir kavga oldu şimdi benle barıştı. Annem ile araları daha kötü oldu

Bana yalan söyleme hatta gel bana baba ben sigara içtim de kızmam dedi Fakat dediğim gibi ondan çekiniyorum ve bana güvenmiyor hergün sabah babama mesaj atmak zorundayım okula gittim diye okul çıkışı arkadaşıma gitmiştim bana demek arkadaşının evindesin annesine ver konuşcam demişti.

Babanıza yalan söylememekle başlayın ve gidin direkt onunla konuşun. Yalan söylerseniz güvenmemesi normal zaten. Diğer konularda da gidin direkt olarak konuşun kendinizi anlatın ve babanızın ne diyeceğini de dinleyin ona göre bir yol bulunur bence. Öbür türlü anlaşamasanız bile siz yalan söyledikçe tartışmalar devam eder.

Babanız sizin için endişeleniyordur ki normal. Düşmanınız değil sizi seviyor ve merak ediyordur.

Hayır yakalamadı ve yapmadım az önce büyük bir kavga ettik beni akşam antrenman gelişi otostopla geldiğimi yakaladı ona söylemedim ama annemin 2 yıldır haberi vardı babamdan çekiniyorum bana niye yalan söyledin diye büyük bir kavga oldu şimdi benle barıştı. Annem ile araları daha kötü oldu

Bana yalan söyleme hatta gel bana baba ben sigara içtim de kızmam dedi Fakat dediğim gibi ondan çekiniyorum ve bana güvenmiyor hergün sabah babama mesaj atmak zorundayım okula gittim diye okul çıkışı arkadaşıma gitmiştim bana demek arkadaşının evindesin annesine ver konuşcam demişti.
Hocam babanızın endişelenmesi normal, sorun sizde değil ülkemizde. Sokaklarda başınıza her şey gelebilir. Babanız evde olduğu zaman yanına gidin baba ben senle bir şey konuşmak istiyorum deyin. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyorsan biraz duygu sömürüsü şart :). Kendini anlat kötü alışkanlıklarının olmadığını falan söyle. Neden sana güvenmediğini sor.

Hocam babanızın endişelenmesi normal, sorun sizde değil ülkemizde. Sokaklarda başınıza her şey gelebilir. Babanız evde olduğu zaman yanına gidin baba ben senle bir şey konuşmak istiyorum deyin. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyorsan biraz duygu sömürüsü şart :). Kendini anlat kötü alışkanlıklarının olmadığını falan söyle. Neden sana güvenmediğini sor.

Bu arkadaşın dediğine katılıyorum artı olarak tam olarak bize yazdığın gibi bu şekilde kendi içini bence babana açmayı deneyebilirsin zaten yaş olarak da çok gençsin eğer babanın tek evladıysan düşkünlükten dolayı ve ilk kez ebeveyn olduğundan ötürü o da nasıl davranacağını bilmiyor olabilir iletişim kurmaya çalış evden gitmek bir çözüm olmayacak sadece işler daha da sarpa sarar çünkü baban anladığım kadarıyla sana karşı bir garezi yok seni sevmiyor gibi bir durumu da yok yanına gözünün önünde olmanı istiyor olabilir (PC, telefon gibi şeylerle evde tutmaya çalışıyor işte)

Geri
Yukarı