Bacağa sürekli kramp girmesi bir sorun mudur?

Roi34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Buraya sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama sorayım. Yaklaşık 1 yıldır bacaklarımı sıktığım zaman içeride bir gerilme hissediyorum ve birden kramp giriyor. Hatta bu o kadar sık ki uyurken bile olduğu oluyor. Kramp girmemesi için kendi tekniğimi bile geliştirdim, sizce bir sorun mu var? Varsa ne olabilir? Doktora gitmem gerekir mi?

Not: Son 2 yıl hariç 6-7 yıl aralıksız yılın 9 ayı haftada 3 gün futbol takımına gidiyordum. Uzun süre futbol oynadığımdan dolayı kronikleşmiş bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buraya sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama sorayım. Yaklaşık 1 yıldır bacaklarımı sıktığım zaman içeride bir gerilme hissediyorum ve birden kramp giriyor. Hatta bu o kadar sık ki uyurken bile olduğu oluyor. Kramp girmemesi için kendi tekniğimi bile geliştirdim, sizce bir sorun mu var? Varsa ne olabilir? Doktora gitmem gerekir mi?

Not: Son 2 yıl hariç 6-7 yıl aralıksız yılın 9 ayı haftada 3 gün futbol takımına gidiyordum. Uzun süre futbol oynadığımdan dolayı kronikleşmiş bir sorun olabilir mi?
Hocam benimde bir arkadaşım vardı. Çok kötü kasılmalar yaşıyordu. Gece kramp yüzünden uyanıyordu. Doktora gitmişti sonrasını bilmiyorum. Ama kesin tanı için doktora gitmenizi öneririm.

Potasyum eksikliği krampların en büyük sebebidir, muz, tahin gibi yiyecekleri tüketiyor musun?

Sporcu/Eski sporcu olarak vücudunda yeterli mineral kalmıyorsa, beslenmen yetersizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı