Bacağın alçıda olması dolayısıyla okula gidilmezse sınıfta kalınır mı?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 356

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
11. sınıfım. Özürlü devamsızlığım 12 gün. Özürsüz de 8,5 gün. Perşembe günü diz kapağımın üzerine düştüm okulda. Şu an da alçıya aldılar. Pazartesi günü kontrol var. Ama hiçbir şekilde hareket bile ettiremiyorum. Çok ağrıyor. Zaten tuvalete vs giderken de kol değneği kullanıyorum. Ama ben haftaya ne yapacağım bilmiyorum. Eğer az daha gitmezsem sınıfta kalmış oluyorum. Ne yapmalıyım?

Okuldaki hocamla konuştum. Pazartesi gel dedi. Yataktan kalkamıyorum dedim. Olsun gel dedi. Sınıftakiler zaten benimle uğraşıyorlar yaramazlar. Bu halde gidemem. İmkansız. Ama sınıfta da kalamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 yıl önce kaval kemiğim kırılıp yerinden çıkmıştı ciddi kırık olduğu için 14 ay evde yattım hiç sınıfta kalma tarzı bir şey olmadı e-okula erişimim olsaydı gösterirdim 14 ay rapor işlenmişti

Heyet raporuyla sınıfta kalınabilir ya da sorumlu geçilebilir. Benim bildiğim bu, bir öğretmen söyledi.

Ne yapacağım o zaman hocam? Okula gidecek durumda değilim.

Heyetten rapor alacaksınız. Ya sınıfta kalacaksınız ya da sorumlu geçeceksiniz. Heyet raporu ile sorumlu geçme şu şekilde; diyelim ki puan aldığınız 15 ders var. Siz bu 15 dersin 15 tanesinden de sorumlu olarak bir üst sınıfa geçersiniz. Bu arada sorumluluğunuzda edebiyatı veremeyecek olursanız ve 12.sınıfta edebiyattan kalırsanız sonuç: Sınıf tekrarı.

Heyetten rapor alacaksınız. Ya sınıfta kalacaksınız ya da sorumlu geçeceksiniz. Heyet raporu ile sorumlu geçme şu şekilde; diyelim ki puan aldığınız 15 ders var. Siz bu 15 dersin 15 tanesinden de sorumlu olarak bir üst sınıfa geçersiniz. Bu arada sorumluluğunuzda edebiyatı veremeyecek olursanız ve 11.sınıfta edebiyattan kalırsanız sonuç: Sınıf tekrarı.
Anladım hocam. Seneye ben ama Açık Lisede olacağım ama. Kafam çok karıştı. Sadece sınav zamanları gitmeye çalışsam sorumlu geçmemek için ? O zaman olur mu ?

Anladım hocam. Seneye ben ama Açık Lisede olacağım ama. Kafam çok karıştı. Sadece sınav zamanları gitmeye çalışsam sorumlu geçmemek için ? O zaman olur mu ?
Olur ama benim önerim sınıfta kalmanız.

Geri
Yukarı