Bacaktaki yara nasıl geçer?

KankammPro

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bacağım önceden yara olmuştu. Bende o yarayı bayağı kaşımıştım. Şimdi o yara büyüdü ve yürürken yanıyor. 2-3 gün boyunca krem sürdüm ama gündelik işlerimden dolayı sürmeyi unuturak bıraktım. Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba. Bacağım önceden yara olmuştu. Bende o yarayı bayağı kaşımıştım. Şimdi o yara büyüdü ve yürürken yanıyor. 2-3 gün boyunca krem sürdüm ama gündelik işlerimden dolayı sürmeyi unuturak bıraktım. Sizce ne yapmalıyım?

Dostum biz dermatolog muyuz neden böyle saçma konuları onaylıyorsunuz?

Batikon ile temizle yaranı ve gazlı bezle sar, çok oynarsan (kaşıma vs) mikrop kapar yada dediğin gibi yara büyür. Çok kafana takılıyorsada bir hekime danış.

küçükken benim parmağı kapının arasına sıkıştığında annem soğan mı sarımsak mı ne bir peçetenin arasına koyup parmağıma bağlamıştı 2-3 gün öyle kalmıştı geçmişti

Klasik olacak ama biz doktor değiliz arkadaşım, Technopat'taki sağlık bölümü çok boş bir yer çok gereksiz sorular soruluyor. Sorunuza gelince en basit çözüm aile hekimine görünün, o size söyler napacağınızı.

Doktora gidin gidebiliyorsanız ancak gidemiyorsanız yarayı temiz tutun maddi imkanınız varsa yarayı doğru şekilde sarın maddi imkanınız yoksa yarayı açık bırakın kabuk olmasını bekleyin kabuk olan yara iyileştikten sonra iz bırakır ancan en azından yaranın temiz kalmasını sağlar ve kabuk iyileşmeyi yavaşlatır bilginiz olsun hocam.

Geri
Yukarı