Çözüldü Backdoor:MSIL/AsyncRat.AD!MTB virüsü silinmiş midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDR 5 RAM

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba. Bugün indirdiğim bir dosyadan bu virüs çıktı. İlk önce Malwarebytes ile tarattım buldu, karantinaya aldım, sildim. Emin olmak için Defender ve Kaspersky ile de tarattım bulamadılar. Silinmiştir değil mi? Arka planda kalsa AV ler bulurdu değil mi?

Arkadaşlar merhaba. Bugün indirdiğim bir dosyadan bu virüs çıktı. İlk önce Malwarebytes ile tarattım buldu, karantinaya aldım, sildim. Emin olmak için Defender ve Kaspersky ile de tarattım bulamadılar. Silinmiştir değil mi? Arka planda kalsa AV ler bulurdu değil mi?
Antivirüslere güven olmayabiliyor kendiniz tedbirli olarak virüslerden korunacaksınız.

Kaspersky ve Malwarebytes gibi kaliteli AV'ler virüsün kaldırıldığını söylüyorsa kaldırılmıştır, endişelenmenize gerek yok. Malwarebytes'ın söylediğine göre bu RAT türü saldırganın bilgisayara uzaktan erişmesini sağlıyor, bu gibi bir durum olsa farkederdiniz.

Büyük ihtimal silinmiştir hocam. Ama kendini gizleyen bir Trojan olabilir, yüksek ihtimal değil. İsterseniz Trojan Remover ile taratın.

Async RAT yemişsiniz sanırım. Githubda olan açık kaynaklı bir RAT yazılımı. Antivirüsler için bypass hazırlanmadıysa yakanlaması çok olası ve kayıtlı şifrelerinizi çekebiliyor. Onun için şifrelerinizi değiştirin mutlaka. Ben kalktığını düşünüyorum eğer emin değilseniz başka alternatif antivirüsler ile taratın.

Async RAT yemişsiniz sanırım. Githubda olan açık kaynaklı bir RAT yazılımı. Antivirüsler için bypass hazırlanmadıysa yakanlaması çok olası ve kayıtlı şifrelerinizi çekebiliyor. Onun için şifrelerinizi değiştirin mutlaka. Ben kalktığını düşünüyorum eğer emin değilseniz başka alternatif antivirüsler ile taratın.
Kayıtlı şifrem yoktu hocam. 3 adet ile taradım biri buldu sildim karantinaya alıp. Arka planda kalmış mıdır? Daha doğrusu ilk tarattığım kaspersky ile sildim. Sonra diğer 2 si ile de tarattım bulamadılar.

Geri
Yukarı