Bad sector bulunan diske ne yapılmalı?

cimbom443

Hectopat
Öncellikle selamun aleykum. PC'de 1-2 gün önce durduk yere mavi ekran hatası almaya başladım (temiz formattan yaklaşık birkaç gün sonra). Sorunun harddiskte bad sector olması ile ilgili olduğunu öğrendim. HD Tune ile tarama yaptım ve en az 20-25 noktada bad sector olduğunu gördüm. Yardım istediğim konu ise şu an hata aldığım harddiski kullanıyor olmam. Bu harddiske HDD Regenerator programı ile repair yaparsam format silinir mi, dosyalarım silinir mi? Açıkçası nasıl bir yol izleyeceğimi tam bilmiyorum. Biraz forumlarda baktım işlemin %0.04'te takılması mı dersiniz 10-15 saat sürmesi mi kafam karıştı. Ne yapmalıyım?

Sistemim: sistem | Alotnote

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    59 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran için Minidump dosyalarını paylaşınız.

Mavi ekran için Minidump dosyalarını paylaşınız.
minidump.rar free download at Racaty
buyrun hocam

Driver Booster kullandınız mı? Kullandıysanız sisteme temiz bir kurulum yapın.

Sonra temiz kurulum yaptıktan sonra beni etiketleyin ben size ne yapacağınızı söylerim.
Zaten temiz kurulumu 2 gün önce yapmıştım.Driverleri wiindowst uptade den yaptıştım yani driver booster kullanmadım

HDD Regenerator kullanın işe yarıyor. İnternette rehberleri mevcut. Onun haricinde dosyaları bir daha yazıyordu sanırsam. Ve takılıyormuş gibi gözükse de aslında bozuk sektörlerde oldukça yavaş ilerliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı