Bad sector hatası

HusoReiS

Femtopat
Daha fazla  
Harddiskten bazen ses geliyor. HD Tune ile tarama yaptım. Birkaç tane hatalı sector buldu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki programı yapsam sorunum çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiskten bazen ses geliyor. HD Tune ile tarama yaptım. Birkaç tane hatalı sector buldu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki programı yapsam sorunum çözülür mü?

USB'niz varsa USB'nize hard disk Regenerator yazdırıp onarmayı deneyebilirsiniz.
Benim hard diskimde işe yaramıştı.

Son düzenleme:
Size önerim, o diski bu şekilde kullanmaya devam edin ve hızlı bir şekilde önemli dosyalarınızı farklı bir ortamda saklayın. Disk ölünce hem önemli veri kaybınız olmaz hem de sector düzeltmek ile vakit kaybetmemiş olursunuz. Ne kadar bad sector düzeltmesi uygulasanız bile kanser hücresi gibi birden yayılabiliyor. Sizi her an yarı yolda bırakabilen diskinizle uğraşmayın.

Aynı şey başıma geldi onarmaya çalıştım ama bir zaman sonra önünü alamadım 2.5 saat bilgisayarın açılmasını bekleyip programı açmayı başardığımda sonunu göremedim ama hiç yeşil kalmamıştı HDD değiştirmek zorunda kaldım. O duruma gelmeden yedekleme yapın derim.

USB'niz varsa USB'nize hard disk Regenerator yazdırıp onarmayı deneyebilirsiniz.
Benim hard diskimde işe yaramıştı.

Sayenizde programı buldum benim emektarda daha 2.84% tamamlandı 3 bad sector buldu.

12 yıldır bilgisayar teknik servisiyim yüzlerce HDD değiştirdim Bad sektör olayı tamamen üreticilerin, HDD Firmware'i üzerine konulmuş sahte bir algılayıcıdan ibaret olduğuna kanım gibi inanıyorum. Gerçerli sebeplerim var. Bad sectör hatası aldığımda hard diskim 4 yıllıktı verilerimi hiç önemsemedim çünkü korsan oyunlardan ibaretti. 2 yıldırda yoğun bir şekilde bad sektör hatalı vaziyette kullanıyorum ne 1 kere mavi ekran hatası aldım ne de diskte donmalar takılmalar oldu. ( Zaten firmalar elektronik ürüne 2 sene garanti verir bad sektörlü ekstra o 2 seneyide doldurdum sayalım:) Tahminimce şirketler bu harddisklere belli bir süre sonra bad sektör hatası versin disk sağlığı düşük göstersinde yenisini satalım diye böyle bir hileye başvurmuş olabileceklerine inanıyorum. Kapitalist sistemden her şey beklenir arkadaşlar. Önemli verileriniz var ise yedekleyin bir flash belleğe veya USB hard diske kalsın ama harddiskinizi boşu boşuna çöpe atmayın ne zaman çalışması durursa o zaman atın emin olun gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz sorun yapmayacak.

Geri
Yukarı