Çözüldü "BAD_POOL_CALLER ve IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

memo66

Centipat
Yer
İstanbul
AMD'nin sitesinden işlemcimle alakalı bir şey indirdim ismi Store gibi bir şeydi, ve kurulumunu yaparken bir anda PC mavi ekran verdi. İlk olarak mavi ekranda.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Hatası çıktı sonra, yeniden başlattı kendini masaüstü açıldı ama 10 saniye sonra kapandı. Tekrar mavi ekran verdi ve bu sefer BAD_POOL_CALLER yazıyordu. Böyle kendi kendine tekrar etti bir şey olmadı. Masaüstüne giremiyorum. Şu an Windows'un sorun gider ekranındayım. Ne olur yardımcı olun.

Dosya Ekleri

• 20220522_220653.jpg
    20220522_220653.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sıfırlama'dan kastınız Windows'un kendi aracı ise o araç kapsamlı bir araç değil. Onun yerine USB ile Temiz Kurulum yaparsanız daha iyi olur.
Geri yükleme noktası varsa geri yükleme yapın. Tam olarak ne indirdiniz bu arada? Chipset sürücüsü olabilir mi?

Geri yükleme noktası varsa geri yükleme yapın. Tam olarak ne indirdiniz bu arada? Chipset sürücüsü olabilir mi?

Şimdi en son ASUS'un sitesinden anakartım ile uyumlu LAN, Audio ve chıpset sürücüsü indirdim. Sonra AMD sitesinden işlemcimi seçip StoreMI indirdim. O kurulurken bir anda mavi ekran yedim.

Bu arada az önce bu bilgisayarı kişisel dosyaları koruyarak sıfırla dedim. Yine mavi ekran verdi. Bu sefer de KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION

Şu an yine sorun gider ekranındayım.

Sistemi tekrar sıfırlıyorum, başka seçenek kalmadı. Windows 11 i tekrar yükleyeceğim.

(Bu hafta bu 3.😫😩)

Son düzenleme:
Sıfırlama'dan kastınız Windows'un kendi aracı ise o araç kapsamlı bir araç değil. Onun yerine USB ile Temiz Kurulum yaparsanız daha iyi olur.

Çözüm
Sıfırlama'dan kastınız Windows'un kendi aracı ise o araç kapsamlı bir araç değil. Onun yerine USB ile temiz kurulum yaparsanız daha iyi olur.

Rufus ile USB'e yazdırıyorum şu an, öyle yapacağım.
Sıfırlama'dan kastınız Windows'un kendi aracı ise o araç kapsamlı bir araç değil. Onun yerine USB ile temiz kurulum yaparsanız daha iyi olur.

Şu an karşıma iki seçenek çıktı ne yapmalıyım acaba?

Dosya Ekleri

• 20220522_230924.jpg
    20220522_230924.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
İlk defa böyle bir sekme görüyorum. Doğru adımları izlediğinize emin misiniz? Rufus ile ISO dosyasını USB belleğe yazdırıp, ardından BIOS üzerinde Boot sekmesi içerisinden USB belleği seçip önyükleme yapacaksınız.

İlk defa böyle bir sekme görüyorum. Doğru adımları izlediğinize emin misiniz? Rufus ile ISO dosyasını USB belleğe yazdırıp, ardından BIOS üzerinde boot sekmesi içerisinden USB belleği seçip önyükleme yapacaksınız.

Rufus ile indirdiğim ISO dosyasını yazdırdım. Ben herhangi bir ayarlama yapmadım. Sonra bilgisayara taktım ve F8 ile boot menüsüne girdim benim USB'min olduğu iki seçenek vardı birisi Partition 1 diğeri 2. birinci seçenekten kurulum yapmıştım bozuk gelmişti Windows 11 ben de bu sefer 2.ci seçeneği seçtim boot menüsünden. Sonra işte fotoğrafı paylaştığım yer geldi, az önce beklemeye dayanamayıp üstteki seçeneği seçtim. Şu an önümde Windows 11'in klasik "bu doğru ülke/bölge mi? Kısmı var.

Geri
Yukarı