Steam Bağımsız oyun yayımlamak için ne gerekiyor?

Tr07Emre

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D
Rtx 4070 OC Ventura 2x
MSI B550-A Pro
5 TB Alan
16gb Ram
Selamlar. Ben şu anda bağımsız bir oyun yapıyorum ve daha tam olarak bitmedi. Bu oyunu Steam üzerinde de yayımlamak istiyorum ama bilmediğim ve sormak istediğim birkaç konu var. Öncelikle oyunu yayımlamak için 100 dolar ödenmesi gerektiğini biliyorum.
1: Oyun yayınlama için kimlik fotoğrafı ve elektrik/su/internet faturası isteniyormuş herhalde bu doğru mu doğruysa bunların çalınma gibi bir sorunu olur mu?
2: Oyunu yayınlarken kendi özel oyun oynadığım Steam hesabı üzerinden farklı bir isim kullanarak yayınlayabilir miyim örneğin Ubisoft yayınladı diye. Yoksa özel bir isim kullanmak için farklı bir hesap mı açmam gerekli?
3: Oyun daha tam olarak bitmedi ve bildiğiniz gibi her geçen gün dolar daha da yükseliyor. Ben oyunu daha tam olarak tamamlamadan oyun için sayfa satın alsam ama oyunu koymasam sorun çıkar mı? Sadece oyun için önceden sayfayı almış olmak için.
4: Eğer logodan anlayan varsa da logomu değerlendirirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız tasarım.png
    Adsız tasarım.png
    116,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Selamlar. Ben şu anda bağımsız bir oyun yapıyorum ve daha tam olarak bitmedi. Bu oyunu Steam üzerinde de yayımlamak istiyorum ama bilmediğim ve sormak istediğim birkaç konu var. Öncelikle oyunu yayımlamak için 100 dolar ödenmesi gerektiğini biliyorum.
1: Oyun yayınlama için kimlik fotoğrafı ve elektrik/su/internet faturası isteniyormuş herhalde bu doğru mu doğruysa bunların çalınma gibi bir sorunu olur mu?
2: Oyunu yayınlarken kendi özel oyun oynadığım Steam hesabı üzerinden farklı bir isim kullanarak yayınlayabilir miyim örneğin Ubisoft yayınladı diye. Yoksa özel bir isim kullanmak için farklı bir hesap mı açmam gerekli?
3: Oyun daha tam olarak bitmedi ve bildiğiniz gibi her geçen gün dolar daha da yükseliyor. Ben oyunu daha tam olarak tamamlamadan oyun için sayfa satın alsam ama oyunu koymasam sorun çıkar mı? Sadece oyun için önceden sayfayı almış olmak için.

Bir yayıncıyla anlaşarak daha hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsin bana sorarsan bütçe el veriyorsa.

Örnek olarak verilebilir evet hocam ama bunu fikir olarak aklınızda tutmanız daha iyi elbette bağımsız olmak her zaman kulağa daha hoş gelir.

Anladım peki diğer konular hakkında bilginiz var mı? Bir de benim kendi başıma bağımsız şekilde yayınlayacağımızı varsaysak extra bir hesap açmalı mıyım yoksa kendi hesabım üzerinden farklı bir isim ile yayınlayabilir miyim?

Anladım peki diğer konular hakkında bilginiz var mı? Bir de benim kendi başıma bağımsız şekilde yayınlayacağımızı varsaysak extra bir hesap açmalı mıyım yoksa kendi hesabım üzerinden farklı bir isim ile yayınlayabilir miyim?

O konular için fazla bir bilgim yok ama size ait bir şahıs şirketi olması gerekiyor vergilendirme için su faturası vesaire gerekiyor evet.

Elektrik su internet faturası olayını ilk defa duydum. Sadece şahıs şirketi açmanız gerekiyor. Onun üzerinden kazandıklarınız vergilendirilecek.
Buradaki sitede Steam tarafından istenen her şey yazıyor.
Yeni hesap açıp aşağıdaki siteye kaydolmanız daha iyi olur bence.
Steamworks - Build & Distribute Your Games on Steam

Fatura olayı şirketi kurarken gerekli hocam arkadaş sorup soruşturduysa o şekilde bilgilendirilmiş olabilir.

Elektrik su internet faturası olayını ilk defa duydum. Sadece şahıs şirketi açmanız gerekiyor. Onun üzerinden kazandıklarınız vergilendirilecek.
Buradaki sitede Steam tarafından istenen her şey yazıyor.
Yeni hesap açıp aşağıdaki siteye kaydolmanız daha iyi olur bence.
Steamworks - Build & Distribute Your Games on Steam

Bu fatura olayını da ben az önce farklı bir formda okumuştum bende anlam verememiştim. Şahıs şirketi dediğiniz de Steam üzerinde hesap olarak extradan açmalıyım değil mi? Studio starweer diye bir isim oluşturuştum e-posta falan hazır sadece hesap açmalı mıyım bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı