Bağırsak sağlığından dolayı aniden gelen kötü his

İshal su kaybını arttırdığı için, çok fazla su içerek bu ihtiyacı kapamanız gerekli. Allah korusun kanda pıhtılaşma bile yapabilir, tehlikeli bir durum ve 1 aydır diyorsunuz ishalim. Derhal bir doktora gidin. İyi bir doktora özellikle, iyi bir hastaneye.
Küçümsenecek bir durum değil, fakat kendinizi bırakmayın olumsuz düşüncelere. Geçer, sağlığınıza kavuşursunuz.

Doktora göründünüz mü hocam? Belki bir şeye alerjiniz vardır. Yada kronik bir probleminiz vardır. Bağırsak önemli bir organ sonuçta. İnsan bu işte bir anda nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Geçmiş olsun tekrardan.
Hayır görünmedim ama şimdi randevu alıcam.
Doktora göründünüz mü hocam? Belki bir şeye alerjiniz vardır. Yada kronik bir probleminiz vardır. Bağırsak önemli bir organ sonuçta. İnsan bu işte bir anda nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Geçmiş olsun tekrardan.
Bu kadar sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışırken, sağlığımdan şüphe ediyorum şuan da bu da açıkcası şaka gibi geliyor bana.
Hocam bir çok rahatsızlık, ölümle burun buruna gelme, sedyede ölüm triplerine girdim. Bu durumun geçici ve psikolojik olduğunu bilmeniz sizin bilinçli bir birey olduğunuzu gösteriyor. O düşüncelerden çıkmaya davet ediyorum sizi. Beyninizin sahibi sizsiniz, modunuzu düşürüp sizi efkara sürüklemesine izin vermeyin.
Zaten çok iyi bir duygu durumunda değilim bunları yaşarken tam alışmaya çalışıyorum kendimi akıntıya karşı bırakıyorum başka bir sorun beni buluyor anlamadım ki ben bu işi.
@Silinen üye Hocam son olarak öncesinde covid olmuştum aynı buna benzer şekilde ama daha kötüsü olmuştu tekrar kovid olmuş olabilir miyim yoksa boşu boşuna mı kendimi endişelendiriyorum?

Son düzenleme:
Hayır görünmedim ama şimdi randevu alıcam.

Bu kadar sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışırken, sağlığımdan şüphe ediyorum şuan da bu da açıkcası şaka gibi geliyor bana.

Zaten çok iyi bir duygu durumunda değilim bunları yaşarken tam alışmaya çalışıyorum kendimi akıntıya karşı bırakıyorum başka bir sorun beni buluyor anlamadım ki ben bu işi.
@Silinen üye Hocam son olarak öncesinde covid olmuştum aynı buna benzer şekilde ama daha kötüsü olmuştu tekrar kovid olmuş olabilir miyim yoksa boşu boşuna mı kendimi endişelendiriyorum?
Şuan ne desem bilemedim hocam sizin bir devlet hastanesine gidip muayene olmanız şart. Geri kalan endişelerden kendinizi arındırmanız lazım.

İshal 2-3 günlük rahatsızlıktır 1 aydır ishalsiniz neden hastaneye gitmediniz? Neyse hastalığınız tedavi olmanız lazım.
Dehidrasyon yüzünden büyük ihtimal bu kadar büyük bir tepki verdi vücudum ishal aslında ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıkmış :( O günün ardından farklı sorunlar baş gösterdi ve hayat kalitem dibe çöktü. İshal nedenim ise yulafmış (fazla tükettiğim için günde en az 80 gram yulaf yiyordum.)
Bu tarz rahatsızlıkların hayatınızın sonunu getirmeyeceğini (umarım) bilmelisiniz hocam. Acilen endorfin hormonu salgılamanızı sağlayacak aktivitelerde bulunmanızı ve umudunuzu, modunuzu yüksek tutmanızı tavsiye ederim.

Geçmiş olsun 🥀
Aksine uzun süreli ishal ciddiye alınmazsa dehidrasyon yüzünden ölüme kadar götürebilir yazıyor internette
Hocam birçok rahatsızlık, ölümle burun buruna gelme, sedyede ölüm triplerine girdim. Bu durumun geçici ve psikolojik olduğunu bilmeniz sizin bilinçli bir birey olduğunuzu gösteriyor. O düşüncelerden çıkmaya davet ediyorum sizi. Beyninizin sahibi sizsiniz, modunuzu düşürüp sizi efkara sürüklemesine izin vermeyin.

Psikolojik bir durum hayata olan bakış açını ve hayat kaliteni bir anda yere çekebilir mi beraberinde başka sorunları da getiremez mi? Bana böyle oldu maalesef üzgünüm.
1 ay ishal için uzun süre hocam. Mutlaka doktora danışın. Sürekli yediğiniz bir şey dokunuyor olabilir, Allah korusun bir enfeksiyon olabilir, yaşam tarzınızla alakalı olabilir, psikolojik olabilir. Çok geçmiş olsun.
Yulaf dokunuyormuş (fazla tükettiğim için günde en az 80 gram yulaf yiyordum.)
Üstüne üstlük o gün dokunduğunu bilmediğim halde yulaf yemeye devam etmiştim. Ondan sonra olanlar oldu işte.
İshal su kaybını arttırdığı için, çok fazla su içerek bu ihtiyacı kapamanız gerekli. Allah korusun kanda pıhtılaşma bile yapabilir, tehlikeli bir durum ve 1 aydır diyorsunuz ishalim. Derhal bir doktora gidin. İyi bir doktora özellikle, iyi bir hastaneye.
Küçümsenecek bir durum değil, fakat kendinizi bırakmayın olumsuz düşüncelere. Geçer, sağlığınıza kavuşursunuz.
Pıhtılaşma bir anda mı oluşur yoksa zaman içersinde mi? Oluştuysa nasıl anlarım.

Son düzenleme:
Merhabalar. Ben 26 Aralık pazar günü kendimi çok kötü hissetim. Bunun bağırsak sağlığım ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 1 aydır ishal olduğumu gördüm. Her neyse o an içime kötü bir korku geldi. Sanki hayatımın sonuna gelmişim gibi. Tansiyonum bir anda düştü ve kendimi çok kötü hissettim. Acaba bunun ishal yüzünden vücudumun tuz ve su kaybı yüzünden olabilitesi nedir ve şimdi ne yapmam gerek? Şimdiden çok teşekkürler yazıcaklarınız için.
Beklemeden doktora gidin.

Geri
Yukarı